Termal Hizmetler, SPA & Wellness

Termal Hizmetler, SPA & Wellness

cam-hotel-havuz

Termal Havuz Hakkında

Ülkemiz doğal kaynaklar açısından oldukça zengin bir konumdadır. Bu kaynakların önemli bir bölümünü de termal sular oluşturmaktadır. Volkanik alanların yoğun olarak bulunmasından dolayı termal ve mineralli kaynaklar Türkiye’de geniş bir yer kaplamaktadır. Bu kaynaklar, fiziksel ve kimyasal nitelikleri sebebi ile birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Yüzyıllardır bilinen bir şifa kaynağı olan termal sular, sağlık turizmi adı altında işletmelere dönüştürülerek insanların hizmetlerine sunulmaya başlamıştır.

Faydaları Nelerdir

SPA Wellness

Genel Bilgi

Termal otellerin ve tesislerin sunduğu hizmetler geleneksel termal su havuzları ile kısıtlı kalmaktadır. Birçok ziyaretçi sadece dinlenme ve termal sudan faydalanma amacını kaba taslak şekilde gerçekleştirip tatillerini bitirmektedir. Fakat termal otel kavramı, her anlamda termal suyun kullanımı anlamına gelmektedir. Ankara – Kızılcahamam Çam Termal Otel, özel spa ve masaj paketleri ile alışıla gelmiş termal otel kavramına 5 yıldızlı bir bakış açısı sunmaktadır.

SPA & Wellnes Terapileri

cam-hotel-termal-spa-g-3-min

 

masaj-odasi-2

masa-odasi-1

Masajlar

Masajlar Hakkında

Ağrı, bireyin yaşam kalitesini etkileyen ve kontrol altına alınması gereken bir durumdur. Vücudun birçok noktasında görülebilen ağrı, bireyin hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zor durumda bırakabilecek düzeyde seyredebilmektedir. Farmakolojik çözümü olsa da, bazı durumlarda alternatif yöntemlerin tercih edilmesi gerekebilmektedir. Farmakolojik olmayan yöntemlerin başında masaj ve aromaterapi uygulamaları gelmektedir.

Masaj Türleri

Sauna

Sauna Hakkında

Sauna, hava ve su vasıtasıyla soğutulan bir sıcak hava banyosudur. Yani temelde doğadaki zıtlıkların insan bedeni için kullanılmasıdır. Bedenin doğadaki sıcak ve soğuk hava geçişlerinde yaşadığı mücadele bir nevi saunada tertip edilmektedir. Bu sayede beden, iki geçiş arasında yaşanan mücadelede direnç kazanabilmektedir. Kuzey ülkelerinde iklimsel nedenlerden dolayı daha yaygın olan sauna, ülkemizde de kaplıca ve termal otellerin uyguladığı terapilerden biridir.

Sauna Hakkında Detaylı Bilgi

Sauna Çam Hotel

hamam-4

hamam-3

hamam-2

hamam-1

Türk Hamamı

Ankara – Kızılcahamam Çam Termal Otel, geleneksel anlayışımızı termal suyun şifalı etkisi birleştirerek Türk Hamamı kalitesini bir adım öteye taşımıştır. Türklerin Anadolu’ya yerleşmesi ile birlikte tabii kaynakların kullanımı da Türk kültür ve değerlerine göre şekillenmiştir. Türk – İslam anlayışı ile gelişen temizlik, Anadolu’nun güzellikleri ve doğal kaynakları ile birleşerek bir kültür oluşturmuştur. Anadolu’nun birçok bölgesinde bulunan termal su kaynakları, Roma döneminde de şifa ve temizlik gibi amaçlar için kullanılmaktaydı. Roma döneminden kalan hamamlar, Türk – İslam kültürü ile yeniden tasarlanarak temizliğin ve şifanın kaynağı haline gelmiştir. Selçuklu Dönemi ile başlanan Türk Hamamı tasarımları, günümüze kadar mevcudiyetini korumuştur. Çam Termal Otel, tabii kaynakları misafirlerinin kullanımına sunarken, Müslüman Türk mimarisinin geleneklerini de yansıtmaya özen göstermiştir. Çam Termal Otellüks konaklama seçeneklerinin yanı sıra, Türk Hamamı geleneğini, hijyen, rahatlık ve işlevsellik açısından değerlendirerek eksiksiz bir ortam hazırlamıştır. Kadın ve erkekler için ayrı hamam alanları olduğu gibi, aileler için tasarlanmış özel banyolarda misafirlerin rahatları açısından düşünülmüştür. Türk Hamamı dışında; VIP, Termal Jakuzi ve Termal Havuz seçenekleri ile de her anlamda lüks hizmet anlayışını vurgulamaktadır.

Çam Hotel Termal Su

Termal Su Hakkında

Ankara – Kızılcahamam, termal kaynaklar bakımından ülkenin en zengin bölgesidir. Soğuksu Milli Parkı civarında termal tesislerle kullanıma açılan bu termal kaynaklar, ülke genelinde olan kaplıca ve termal tesislere göre farklılık göstermektedir. Jeotermal potansiyelin yoğun olarak görüldüğü bölgede elde edilen termal sular, sodyum bikarbonatlı florür, bor ve florür içeren sıcak su grubuna dahildir. Bölgeden temin edilen termal su kaynakları, acı su, termal su ve soda (maden suyu) gibi farklı mahiyetlere sahiptir. Sağlık turizmine hizmet amacı ile geliştirilen Soğuksu Milli Parkı, gerek doğal güzellikleri gerekse de jeotermal kaynakları ile zengin bir bölgedir. Uzmanların daha çok klimatizm, yani iklim tedavisi için tavsiye ettiği bu bölgede termal sulardan da faydalanılabilmektedir.

Kızılcahamam Termal Suyu, Özellikleri ve Faydaları

termal-suyu-4

Hemen Rezervasyon Yap!

Gizli Kod: FESTİVAL40

*
** Ad Soyad ve E-posta adresi zorunludur. E-posta adresiniz gizli kalacaktır.