Blog

Termal Suyun Cildi Neden Pembeleştirdiğini Biliyor Muydunuz?

Termal Suyun Cildi Neden Pembeleştirdiğini Biliyor Muydunuz?

termal su kaynağı

[et_pb_section admin_label="section"] [et_pb_row admin_label="row"] [et_pb_column type="4_4"] [et_pb_text admin_label="Text"]

Termal kaynak suyu sayısız faydaları ile tanınır. Termal su özelliklerini, dağlardan gelen geniş bir yağmur suyu yolculuğuna borçludur. Bu uzun süreç boyunca su, mineraller ve karbondioksit bakımından zengin hale gelir. Bu nedenle termal su, yeraltında bulunan, iyileştirici özellikler içeren, bakteri ve kirlilikten muaf olan bir tür maden suyudur.

Doğal kaynak suyu olarak da görebileceğiniz termal sular zihni ve bedeni bir arada iyileştirebilen bir maddedir. Mineral bakımından zengin olması da, cildimizin pembeleşmesini, canlılaşmasını sağlar. Cildimize olan faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz termal suların cildi neden pembeleştirdiğine bir bakalım.

Pembe ve Canlı Bir Cilt

İnsan vücudu her gün çeşitli minerallere ihtiyaç duyar. Tuzdan kaleme, telefondan evlere kadar her yerde görebileceğiniz mineraller, insanın sağlıklı, diri, atak kalabilmesi için en gerekli maddelerden biridir. Minerale ihtiyaç duyan bedenimiz, bir yandan da günlük hayatın kiri, mikrobu, hastalığa neden olabilecek maddelerini de içine alır. Ancak dağlardan doğal yollarla gelen termal sular işi lehimize çevirir. Şöyle ki, termal suya girdiğiniz zaman belirli bir süre sonra gözenekleriniz açılır ve terlemeye başlarsınız. Terlemeyle beraber atılan toksinlerin yerini yenilerini almak için bekler.

cildi güzel kadın

Vücudumuzda tam da bu işlemler gerçekleşirken termal, yani doğal suyla iç içeyizdir ve vücudumuz ondan beslenir. Hücre böylelikle aradığı, ihtiyaç duyduğu saf, temiz, berrak minerali bulur. Vücut derhal bu yeni ve doğal mineralleri içine alarak ihtiyaçlarını giderir. Böylece vücudumuz daha diri, daha canlı bir görünüm kazanır ve pembeleşir.

Özetle; termal suyun cildi pembeleştirmesinin en önemli nedeni, terleme ile beraber atılan toksinlerden sonra yeni, taze minerallerin vücudumuza girmesidir.

Bu sayede gençleşen, pek çok fiziksel problemini kendiliğinden çözen vücut, pembeleşerek canlı ve sıcak bir görünüm de elde eder. Peki baştan sona bizi tamamen başka, daha sağlıklı bir vücuda kavuşturan termal su ve mineraller hakkında ne biliyoruz?

Mucizevî Termal Su

Termal sular, dermatolog, estetikçi ve çeşitli uzmanların da onaylarını göz önünde bulundurursak sayısız fayda sağlar. Güneşim yıpratıcı etkilerinden en hassas cildi bile koruyan bir güce sahiptir. Yağlı bir cilde sahip olan ve krem, losyon kullanmayan fayda sağlayamayan kişiler için bir nemlendirici işlevi de vardır.

Bu doğal suların kalp, kan dolaşımı, saçlar, hatta kemik sağlığı için de onlarca faydası vardır. Tabii ki tüm bunlar özellikli bir ortamın içinde deneyimlenirken ruhunuza, zihninize olacak olan faydaları da kaçınılmazdır.

termal su kaynağı

İnsan Vücudu İçin Kaçınılmaz Bir Fayda Sağlayan Mineraller

Vücudunuz her işlem ve işlev için gerekli minerallere ihtiyaç duyar. Bu maddeler, vücudunuzun hücrelerini, organlarını, sistemlerini ve iskeletini büyütmek, iyileştirmek, onarmak ve korumak için çalışır. Mineraller vücut için çeşitli miktarlarda gereklidir ve bazıları kırmızı kan hücreleri ve kemikler gibi yapıların anahtar kısımlarını oluşturur. Mineral eksiklikleri yorgunluğa ve hastalıklara yol açabilir.

Termal sular sayesinde bolca ve sağlıklı bir şekilde vücudunuza alabileceğiniz minerallerin bazılarına faydalarıyla bakalım: Magnezyum, vücudunuzdaki yüzlerce kimyasal reaksiyonu destekleyen bir mineraldir. Ancak ne yazık ki birçok insan ihtiyaç duyduğu mineralden daha azını alır.

Manganez, vücudunuzdaki kan şekeri düzeylerini düzenlemeye yardımcı olabilecek çeşitli işlevlere sahiptir. Bor, kemik ve doku tamirini iyileştirerek diş ve diş etlerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Kalsiyum insan vücudunda en fazla bulunan mineraldir ve koruma içerir. Bakır da sağlıklı bir cildin korunmasında önemli derece rol oynar. 

[/et_pb_text] [/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council