Blog

Unutulmaz Evlilik Teklifi Fikirleri

Unutulmaz Evlilik Teklifi Fikirleri

evlilik teklifleri fikirleri

Birbirini seven, birbiriyle bir ömür geçirmek isteyen çiftlerin evliliğe adım atmaya karar verdikleri an olan evlilik teklifinin etkileyici ve unutulmaz olmasını sağlamak son derece önemli. Hayatın dönüm noktalarından biri olan bu anı özel kılmak için ise nasıl bir senaryo izlenmesi gerektiğine karar vermeyi kolaylaştıracak evlilik teklifi fikirleri için doğru noktada olduğunuzu söyleyebiliriz.

Huzurlu ve konforlu tatilin adresi Çam Otel ailesi olarak bugünkü içeriğimizde hayatınızın en önemli anlarından biri olacak evlilik teklifi için sevdiğiniz kişinin karşı koyamayacağı 8 farklı fikir sıraladık. Önerilerimizi değerlendirdikten sonra artık “ben” yerine “biz” demeye başlayacağınız o an için size uygun olan fikri uygulamaya koyabilirsiniz.

İşte evliliğe adım attığınız o ilk anı özel ve unutulmaz kılmanıza yardımcı olacak birbirinden etkileyici 8 evlilik teklifi fikri...

1. Tematik Evlilik Teklifi Fikirleri

Piknik sepeti içinde çiçek buketleri

Tıpkı düğün gününüz gibi özenle hazırlanacağınız evlilik teklifi anı için bir tema belirleyip bu temaya uygun bir organizasyonla sevgilinizin ayaklarını yerden kesebilirsiniz. Örneğin piknik temasını ele alırsak kırların ortasında özenle hazırlanmış piknik malzemeleri ve şirin mi şirin bir piknik örtüsü ile sevdiğiniz kişiyi karşılayabilir ve burada ona hayatının teklifini yapabilirsiniz.

Kumsalda rustik temaya sahip bir evlilik teklifi için ise çok kalabalık olmayan bir plaj tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ledli ışıklandırma ile donatacağınız kumsalda tüller ile çevrelenmiş bir nokta oluşturabilir ve bu alanda da sevgilinizle olan fotoğraflarınızı sergileyebilirsiniz. Bir de kumsal ateşi olursa, temanızı sevdiğiniz kişiye tam anlamıyla yaşatarak unutulmaz bir evlilik teklifine imza atabilirsiniz.

2. Nostaljik Evlilik Teklifi

Kafe ortamında evlilik teklifi fikirleri

Evlenmek istediğiniz kişiyle ilk karşılaştığınız anı veya ikinizin de unutamadığı bir günü yeniden canlandırarak ona nostaljik ve sonu daha farklı biten bir evlilik teklifi yapmaya ne dersiniz? 

Üzerinden yıllar geçse bile herkese anlatırken sevgilinizin gözlerinde ışıklar çakmasına yol açacak bu nostaljik evlenme teklifi için gerekiyorsa arkadaşlarınızdan da destek alabilirsiniz. Arkadaşlarınız, bu özel anı ilk yaşadığınız zamanki ambiyansı yakalamanız için ellerinden geleni yapacaklardır. 

Buna ek olarak, yeniden aynı anları yaşayacağınız dakikaları ölümsüz kılmak için bir fotoğrafçı ile anlaşmayı da unutmamalısınız. Böylece hafızalara kazınacak evlilik teklifi anını basılı hale de getirebilir ve ilerleyen zamanlarda sevdiklerinize de o anı yaşatabilirsiniz.

3. Sinema Filmi ile Evlilik Teklifi

sinemada film izleyen çift

Sevgiliniz eminiz ki sizinle sinemaya gidip vizyondaki filmleri izlemekten çok hoşlanıyordur. Peki yine bir gün vizyon filmi izleyeceğini düşünürken ona aslında kendi hayatının filmini izletme fikri sizce de en unutulmaz evlilik teklifi fikirleri listemizde olmayı hak etmiyor mu?

Bu fikri hayata geçirmek için dilerseniz kamera karşısına geçerek kendi düşüncelerinizi dile dökebilir veya sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz anlardan oluşan fotoğraf ve videoları peş peşe sıralayabilirsiniz. Filmin sonunda da evlilik teklifi ederek sevgilinize mükemmel bir sürpriz yaşatabilirsiniz. 

Bu tarz romantik bir filmin sinema perdesine yansıtıldığı anda sevgilinizin şaşkınlığını ve mutluluğunu fotoğraflayacak birinden de destek almanızı öneririz. 

4. Aktivite Sırasında Evlilik Teklifi

Bisiklet ile giderken ele ele tutuşan çift

Sevdiğiniz kişiyle birlikte yapmaktan zevk aldığınız bir aktiviteyi yaparken hiç beklemediği bir anda gözlerine bakıp evlenme teklifi etmek de alternatif bir fikir olabilir. Başlangıçta bu fikrin pek romantik olmadığını düşünmüş olabilirsiniz. Fakat emin olun ki işin içinde sevginizin boyutunu ispatlar nitelikteki teklifiniz olduğu için herhangi bir an bile unutulmaz ve romantik bir ana dönüşecektir.

Ayrıca içinde sürprizler barındıran evlilik teklifi fikirleri listemizin bu maddesini çok daha yaratıcı kılmak ise tamamen hayal gücünüze kalmış. Eğer isterseniz aktivite alanını sıra dışı hale getirecek adımlar atabilir ve tarzınıza uygun bir evlilik teklifi ambiyansı yaratabilirsiniz. 

5. Flash Mob Evlilik Teklifi

Plajda evlilik teklifi fikirleri

Her günkü gibi başlayan bir günü bambaşka bir hale dönüştürmek ve kesinlikle unutulmaz kılmak için flash mob evlilik teklifine ne dersiniz? Özellikle son yıllarda giderek popüler hale gelen flash mob evlilik teklifi fikirleri, sevdiğiniz kişinin bir anda dünyadan soyutlanıp kendini bir filmin başrolünde gibi hissetmesini sağladığı için de oldukça romantik bir öneri olarak değerlendirilebilir.

Bu doğrultuda ister arkadaşlarınızdan destek alabilir isterseniz de flash mob organizasyonlarına imza atmış profesyonel bir firmaya başvurabilirsiniz. Eğer bir firma ile anlaşmak yerine sosyal çevreniz ile ilerlemeyi tercih ederseniz, flash mob fikrini kendiniz bulmanız gerekeceğini belirtmeden geçmeyelim.

6. Fotoğraf Kabininde Evlilik Teklifi

Fotoğraf kabininde çekilmiş siyah beyaz fotoğraflar

Başlığı okuyunca bile heyecanlandıran bu evlenme teklifi fikrini uygulamak için birkaç şeye ihtiyacınız olacak. Öncelikle fikrin temelini oluşturan bir fotoğraf kabini, pozlama sırasında mükemmel zamanlamayı yakalamak için dakiklik ve tabii ki heyecanınızı bastırmak için biraz da sükunet :)

Eğer bu fikrin sizi istediğiniz evlilik teklifi fikri olduğunu düşünüyorsanız, organizasyonu yaptıktan sonra geriye yalnızca sevgilinizle her zamanki mutluluğunuzu ölümsüz kılmak için fotoğraf kabinine girmek kalıyor. 

Sonrası tabii ki tahmin edeceğiniz gibi aslında her zamankinden çok daha fazla mutluluk!  Üstelik hali hazırda fotoğraflarınız çekildiği için sevgilinizin her şeyden habersiz hali, şaşkın hali ve en mutlu olduğu halini an be an ölümsüzleştirmek de cabası!

7. Doğada Evlilik Teklifi

Doğada evlilik teklifi fikirleri

Eğer doğa sever bir çiftseniz, evlilik teklifi fikirleri listemiz içinde sizin için en uygun fikrin bu maddede yer aldığını söyleyebiliriz. Doğanın ortasında, kalabalıktan uzak, sessiz, sakin, yalnızca sevdiğiniz kişi ve sizin olduğunuz bir ortam kadar romantik pek az şey biliyoruz.

Siz de bizim gibi düşünüyorsanız, doğa ile iç içe bir lokasyon belirleyip o büyük gün için hazırlıkları yapmaya başlayabilirsiniz. Belki bir sandal kiralayıp nehirde ilerlerken evlilik teklifi yapabilir ya da ağaç yapraklarının hışırtısını hafif bir müzik ile taçlandırıp sevdiğiniz kişiye onun sizin için ne kadar özel olduğunu anlatırken teklif edebilirsiniz.

Doğa sever çiftler için uygun olabilecek kamp yerlerini öğrenmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

8. Romantik Bir Akşam Yemeği ile Evlilik Teklifi

ahşam yemeğinde romantik evlenme teklifi

Evlilik teklifi fikirleri listemizin son başlığında ise geçmişten günümüze en çok tercih edilen yöntemlerden birini önereceğiz. Çok fazla tercih edilmesi, bu evlilik teklifi fikrini hiçbir zaman basitleştirmediği gibi farklı yöntemlerle çok daha özel kılma şansı da veriyor. 

Çünkü her evlenme teklifi anının o çifte özel olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu nedenle yalnızca kendinizin ve sevdiğiniz kişinin beklentilerini dikkate alarak mutlu olacağınız bir yer belirleyerek işe başlamanızı öneririz. Daha sonra akşam yemeğini organize edebilirsiniz.

Bu anlamda, evlilik teklifi için doğanın koynundaki konumu ile eşsiz bir manzaraya sahne olan, ayrıca şık restoranlarında leziz yemekleri ile romantik bir deneyim sunan Çam Hotel’i tercih edebileceğinizi belirtmiş olalım. Üstelik evlenme teklifinin ardından mükemmel bir balayı tatili için de Çam Otel’in balayı paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council