Blog

Çam Otel'de Yeni Bir Güzellik Seansı: Peloid Çamuru

Çam Otel'de Yeni Bir Güzellik Seansı: Peloid Çamuru

Çam Otel'de Yeni Bir Güzellik Seansı: Peloid Çamuru

Çam Termal Otel sağlık ve güzellik odaklı uygulamaları bir araya getirerek etkileyici bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlayacak! Yenilikleri yakından takip eden otel, termal tatil konseptini farklı bir şekilde yorumlayarak her zaman hatırlamak isteyeceğiniz zamanlar geçirmeniz için hizmet veriyor. Termal su ile yapılan terapilerin yanı sıra farklı alternatif terapi yöntemlerini de bünyesinde bulunduran

Çam Termal Otel, eksiksiz bir sağlık turizmi için gerekenleri bir araya getiriyor. Tuz mağarası, balneoterapi, hidroterapi, klimaterapi, talassoerapi, aromaterapi, volkanik taş masajı gibi uygulamalar ile misafirlerinin yenilenmesini ve dinlenmesini sağlayan Çam Termal Otel’de peloid çamur seansları ile cildinizin ve vücudunuzun gençleştiğini hissedeceksiniz. peloid, peloid çamuru, peloid maskesi, peloid terapisi

Peloid Nedir?

Peloid çamuru, balneoterapi uygulamalarının bir parçası olarak da kullanılan; çamur veya kil ile uygulanan bir terapi yöntemidir. Peloid uzun yıllar boyunca jeolojik, kimyasal, fiziksel ve biyolojik süreçlerden geçerek oluşan humus ve minerallerden oluşturmaktadır. Günümüzde çok sayıda peloid çekidir bulunmaktadır.

Tıbbi killer ve turba pulpaları adı verilen peloidler alternatif tedavilerde en çok kullanılan türler arasında yer alır. Bazı kaplıcalarda göl ve denizlerden alınan çamur ya da killer de kullanılabilir. Yüzyıllardır alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alan peloid uygulamaları çok sayıda hastalığın tedavisinde destekleyicidir. Doğal çamurun içeriğinde bulunan mineraller ve tuzlar insanların iyileşmesinde etkilidir. Peloid çamurları uzun sürelerde oluşan değerli bileşimlerdir. peloid, peloid çamuru, peloid maskesi, peloid terapisi Turpa olarak adlandırılan peloid çamurunun oluşması için yaklaşık olarak 200 yıllık bir süreye ihtiyaç vardır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan peloid çamurlarının oluşumu ise özel göletlerde 2 yıllık sürelerde tamamlanmaktadır.

Peloid Çamur Uygulamaları

Peloid çamuru ile yapılan seanslar için farklı uygulama yöntemleri vardır. Bu uygulamalar arasında en yaygın olanları peloid sargı ve peloid banyo adı verilen yöntemler. Bu yöntemler Çam Termal Otel’de ihtiyaçlara göre uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Peloid çamuru bandajlı uygulamalarda bölgesel ya da genel tedavi amacıyla kullanılırlar.

Doğal ortamda olgunlaşan ya da özel havuzlarda olgunlaştırılan peloid çamuru tüm vücuda ya da vücudun bir bölümüne uygulanır. 40 ila 45 santigrat aralığında 2 cm kalınlığındaki sargılar ile uygulanan peloid çamuru seansları yaklaşık olarak 30 dakika sürer. peloid, peloid çamuru, peloid maskesi, peloid terapisi Seans sonrası vücudun temizlenmesi için kullanılan termal sular ise peloid çamurunun etkisinin artmasını sağlar. Çam Termal Otel baştan sonra benzersiz bir peloid çamur seansı deneyimini yaşamanızı sağlamak için termal havuzları, saunaları, Türk hamamı ve masaj uygulamaları ile hizmet vermektedir. Ruhunuzu ve bedeninizi yenileyebileceğiniz bu uygulamalar ile kendinize hoş bir hediye verebilirsiniz.

Peloid Çamuru ve Güzellik

Peloid çamur içerisinde bulunan soğuk nem ciltte bulunan gözeneklerin açılmasını sağlar.  Bu esnada vücuttaki kan yüzeye çekilir. Bu sayede cildin daha sağlıklı ve genç gözükmesi mümkün olur. Çamur karışımının sahip olduğu pH değeri, cildin pH dengesinin sağlanmasında etkili olur.

Detoks etkisi olan peloid çamuru ölü derinin temizlenmesini, ciltteki ton farklılıklarının eşitlenmesini ve cildin rahatlamasını sağlar. Daha sıkı ve genç bir cilt görünümüne sahip olmak için kullanılan peloid çamuru aynı zamanda akne ve sivilce tedavilerinde de etkili bir bileşimdir. peloid, peloid çamuru, peloid maskesi, peloid terapisi Çam Termal Otel, hem alternatif ve destekleyici tedavi hem de kozmetoloji amacıyla kullanılan peloid çamuru ile ilgili seanslarla hizmet vermektedir. Uzmanlar eşliğinde uygulanan peloid çamur seansları ile güzelliğin ve konforunu sırrını keşfetmek mümkün. Balneoterapi yöntemi ile birlikte uygulanan peloid çamur seansları ile şifa bulabilir ya da hayatın koşturmacasının getirdiği stresten ve yıpranmadan arınabilirsiniz.

Peloid Çamurunun Faydaları

Peloid çamurunun yüzyıllardır kullanılan önemli bir tedavi olmasının nedeni pek çok farklı alanda sahip olduğu iyileştirici etkilidir. Romatizma, osteoartrit, jinekolik hastalıklar, siyatik, cilt hastalıkları ve travmaya bağlı ortaya çıkan yaralanmalarda çamur seansları etkili olmaktadır. Peloid çamuru spinal kök iltihabı, eklem iltihabı, kıkırdak yapısında bozukluk, solum sistemi rahatsızlıkları, çevresel ve merkezi sinir sistemi rahatsızlıkları için kullanılan bir bileşimdir.

Peloid çamuru tamamen doğal olduğu için içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmaz. Bu nedenle alerjik reaksiyon ortaya çıkma ihtimali olmasa da toprak ya da mineral alerjisi olan kişilerin uygulama öncesinde deneme yapması tavsiye edilir. Akut iltihap, kanamalı rahatsızlıklar, tüberküloz ve tümörlerde peloid çamurunun kullanılmaması gerekir.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council