Blog

Termal Tatil Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Termal Tatil Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Termal Tatil Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Ülkemiz, her bakımdan olduğu gibi termal kaplıcalar açısından tam da oldukça verimli bir konumda bulunuyor. Birçok hastalığın tedavisinde olduğu gibi fizik tedavi uygulamalarına da yardımcı olan termal tesisler sayesinde sağlığınızı korumanız mümkün. Eşiniz ya da ailenizle termal tatil yapmadan önce tesisin özelliklerini dikkatli şekilde incelemeniz oldukça önemli. İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri en konforlu şekilde sunan tesisler sayesinde sağlığınızı korurken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Buraya tıklayarak Çam Termal Hotel hakkında daha fazla fikir edinebilir; SPA ve termal havuzları inceleyip rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Termal Tatil Nedir?

Termal kaplıcalar, içerisinde sağlığa yararlı olduğu kanıtlanmış mineraller ve gazlar bulunan yeraltı sularının kullanılmasına imkan tanıyan tesislerdir. Çoğu zaman hamam görünümünde olan bu tesisler, doğanın sunduğu bu iyileştirici suların aktif tedavilerde uygulanmasına da yardımcı olur. Termal tatil kavramı, farklı bölgelerden kaplıca kullanım amacıyla gelen misafirlerin konaklamasına yardımcı olan otellerin inşa edilmesi ile başlamıştır. Konaklama amacıyla açılan bu oteller, ziyaretçilerin gün içerisinde kaplıca sularından kolayca yararlanması için tesislerin etrafında konumlanır. çam hotel termal su Zaman içerisinde termal tatil kavramı boyut değiştirmiş ve ziyaretçilerin beklentileri doğrultusunda konforlu bir konaklamanın yanı sıra hijyenik ve keyifli bir termal kaplıca deneyimi sunmaya başlamıştır. Kaplıca kullanımına ek olarak sunulan hizmetler sayesinde beş yıldızlı bir otel konforunda tatil olanağı yaratan tesisler, termal tedavi uygulamak isteyen kişilerin de büyük ilgisini çekmektedir.

Neden Termal Tatil?

Termal kaplıca tedavilerinin fayda göstermesi, uygulanma sebebine göre farklı süreler alabilir. Birkaç seans uygulama gerektiren durumlarda kişinin tesis çevresinde konaklaması, günlük rutinlerini düzenleyebilmesi ve tedavinin devamlılığı için önemlidir. Termal tatil günümüzde aileler tarafından sıkça tercih edilir. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerin bağışıklığını arttıran ve önleyici özellikleri ile vücudu güçlendiren termal kaplıcalar, yetişkinler ve çocuklar için uygundur. el ele tutuşup koşan çocukar, termal tatil Gelişim sürecindeki ağrıları azaltması bakımından ergenlik çağındaki çocuklar için de faydalı olan tesisimizde ailenizle birlikte keyifli bir tatil yapabilir ve termal kaplıca hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Termal Tatil Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Termal tesisler, birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir. Aynı zamanda vücudun direncini arttırması ve sistemleri düzenlemesi nedeni ile belirli aralıklarla termal tesislerden yararlanılması faydalıdır. Romatizma ve kas hastalıklarında hem ağrı azaltıcı hem de tedavi edici etkisi olan kaplıcalar, fıtık ve kemik sorunları gibi hastalıklarda da faydalıdır. Termal tatiller, bu sorunları yaşayan kişilerin konaklama süresince diledikleri gibi kaplıca hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayarak etkin bir tedavi sunar. eklem ağrısı, termal tatil Sindirim, solunum ve dolaşım sistemlerini de düzenleyerek vücut direncini arttıran kaplıcalarda farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Uygulanacak tedavi yöntemi, kişinin şikayetlerine ve doktor tavsiyesine göre belirlenir. Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları ve uzun süre kimyasal maddelerin solunması sebebi ile oluşan bir meslek hastalığı olan pnömoyonkoz gibi hastalıkların tedavisinde klimaterapi uygulamaları yapılır. Bu tedavi yönteminde kaplıca sularının içerdiği mineral ve diğer iyileştirici maddeler, aerosol haline getirilerek ya da buhar şeklinde solunur. Egzama, akne, sedef hastalığı ve kronik rezidüel ürtiker gibi cilt hastalıklarının tedavisinde klimaterapi uygulamalarının yanı sıra banyo kürleri de uygulanabilir. Banyo tedavileri tam banyo, yarım banyo ve lokal banyo şeklinde üçe ayrılır. Ayrıca dörtte üç banyo adı verilen ve omurga hizasına kadar kaplıca suyuna girerek uygulanan bir alt türü de mevcuttur. termal kaplıcalar, termal suyun faydaları, fizik tedavi ve termal kaplıcalar Damar, böbrek ve cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olan termal tatiller sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kürleri konforlu bir konaklama ile tamamlayabilirsiniz.

Termal tedaviler aynı zamanda;

  • Romatizma
  • Sindirim sistemi
  • Obezite
  • Şeker yüksekliği
  • Gut hastalığı
  • Solunum yolları
  • Sinir sistemi
  • İdrar yolları enfeksiyonu
  • Kadın hastalıklarında da yardımcı olarak uygulanır.

Yeraltı sularının en önemli özelliklerinden biri de radyoaktivitedir. Suyun içerdiği radon gazı ve radyum elementi sayesinde karaciğerin çalışması düzenlenir ve dengelenir. Kaplıca suları ayrıca kalbi güçlendirir, damarları genişletir, akvuyarları çoğaltır, sinirleri güçlendirir, yaraların hızlı şekilde iyileşmesine yardımcı olur ve vücuttaki ürik asidin atılmasını sağlar. Ankara Kızılcahamam bölgesindeki termal kaplıca sularının romatizmal hastalıklar başta olmak üzere; eklem, kalp, damar, sinir, deri, böbrek ve nörolojik hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda diyabet ve obezite tedavilerinde de sıkça tercih edilen Kızılcahamam kaplıca suları, kısırlık ve yumurtalık hastalıklarının tedavisinde de alternatif olarak değerlendirilmektedir. ankara kaplıcaları, çam otel termal Bölgedeki şifalı suları konuklarına en faydalı şekilde sunan otelimiz, 7 adet termal havuz ile hizmet vermektedir. Modern tesislerimizde sağlık ve konforu, hijyen kurallarına uygun şekilde dört mevsim kullanılabilen açık ve kapalı havuzlarımızla sizlere sunmaktayız. Aynı zamanda ailenizin tüm üyeleri için keyifli bir termal tatil sunabilmek amacıyla spor ve eğlence tesislerimizle konuklarımıza hizmet veriyoruz. Spa & Wellness uygulamalarımız sayesinde termal kaplıca kavramının ötesine geçerek şifalı sulardan en yüksek seviyede yararlanmanızı sağlamaktayız.

Termal Tatil İçin Doğru Otel Seçimi

Termal tatilinizi planlarken dikkate almanız gereken en önemli konu, tedaviniz için en uygun kaplıcayı belirlemektir. Kızılcahamam bölgesindeki kaplıca suları, ülkemizin en faydalı suları arasında yer alır. çam otel aquapark, macera parkı, macerapark Tedavi için bölge belirledikten sonra konaklama yapacağınız otel seçimine geçebilirsiniz. Bu aşamada tesisin sunduğu termal kaplıca hizmetlerine ve termal sulardan yararlanabileceğiniz uygulamalara dikkat etmeniz önemlidir. Bazı tesislerde kaplıca suları, yalnızca havuzlarda kullanıma sunulmaktadır. Ancak Çam Termal Otel olarak konuklarımızın şifalı sulardan en yüksek faydayı elde etmesine yardımcı olabilmek için açık ve kapalı toplam 7 adet havuzumuzun yanı sıra, Spa & Wellness uygulamalarımızda da termal kaplıca sularından yararlanmaktayız. Tatiliniz süresince spor yapmanıza olanak sağlayan fitness merkezimizin yanı sıra, FIFA standartlarında bir futbol sahası da misafirlerimizin kullanımına sunulur. Dilediğiniz zaman açık havada spor yapabilir, ya da arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte aktivite gerçekleştirebilirsiniz. çam otel zipline, macera parkı, macerapark Tenis kortumuz da futbol sahamiz gibi tüm misafirlerimizin kullanımına açıktır. Fiziksel olarak da aktif olmanızı sağlayan tenis, vücudun daha fazla oksijen almasını da sağlar. Otelimizin yanında bulunan ormanın tertemiz havası ile güne enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz.

Çam Termal Hotel Farkı Öne Çıkıyor

Özellikle çocukların, gençlerin ve adrenalinden hoşlananların en çok ilgisini çeken aktivitelerden birçoğuna ev sahipliği yapan MaceraPark da, konuklarımıza sunduğumuz hizmetler arasında yer alıyor. ATV gezisi, dağcılık, safari ve trekking turları gibi doğa ile iç içe olmanızı sağlayacak aktiviteler ile keyifli zaman geçirmenizi amaçlıyoruz. Elektronik oyun merkezimiz, en güncel teknolojiler ile donatılmış ve her yaştan misafirimizin keyifle zaman geçirebileceği oyun konsollarına ev sahipliği yapar. Dilerseniz nostaljik konsollarda eski oyunların tadını yeniden çıkartabilir, dilerseniz en yeni oyunları son teknoloji ekipmanlar ile deneyimleyebilirsiniz. Ailecek oynayabileceğiniz Monopoly, Jenga, Tabuu ve Okey gibi kutu oyunları da misafirlerimize sunduğumuz hizmetler arasında. ankara tenis sahası, ankarada tenis oynanacak yerler, tenis kortu, çam otel tenis sahası Otelimizin tüm odalarında Wi-Fi erişimi, banyo, kasa ve mini buzdolabı, çay-kahve seti, televizyon ve direkt telefon bulunmaktadır. Tüm ailenin bir arada konaklayabilmesi için hazırladığımız süitlerimizde, konforlu bir tatil gerçekleştirmenizi sağlayacak her detay düşünülmüştür. Termal tatil amacıyla otelimizi seçen misafirlerimiz Standart, Family, Junior Süit, Deluxe Süit ve King Süit odalarımızdan dilediklerini seçerek konaklama gerçekleştirebilirler. Konaklama gerçekleştirecek misafir sayısına ve beklentilerine göre seçilecek odalarda birlikte konaklamak isteyen çiftlerin, evlilik belgelerini yanlarında getirmelerini önemle rica ederiz.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council