Blog

Ankara Kahvaltı Keyfini Kızılcahamam’da Yaşayın!

Ankara Kahvaltı Keyfini Kızılcahamam’da Yaşayın!

kahvaltı masası

Ankara kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Özellikle Kızılcahamam kahvaltı için eşsiz bir noktadır. Kızılcahamam’ın geçmişi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanmaktadır. Bu dönemden itibaren bölgede yerleşim görülmeye başlanmıştır.

Arkeolojik bulgulara göre bölgede ilk olarak Hititler, daha sonra Lidyalılar ve onlardan sonra da Galatlar yaşamışlardır. Kızılcahamam’ın kaplıcaları ise Roma İmparatorluğu dönemine uzanmaktadır.

Roma döneminde de bölgede hamam olduğunu görmekteyiz. Bu da dönemde kaplıcaların kullanıldığını kanıtlar niteliktedir. Kızılcahamam gerek eşsiz doğası, gerek tarihi dokusuyula Ankara’nın en önemli bölgelerinden bir tanesi.

Hem muhteşem doğayı keşfetmek hem de bir kültür gezisi yapmanız için mutlaka Kızılcahamam’ı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ankara kahvaltı keyfini de yaşayabileceğiniz bu eşsiz coğrafya, sizde unutulmayacak anılar bırakacak nitelikte. kızılcahamam'da yer alan karagöl ve çevresi

Kızılcahamam’da Gezilecek Yerler

Alicin Manastırı

Roma dönemine ait olduğu düşünülen yapı, bir manastıra benzese de tam olarak hangi amaçla yapıldığı bilinememektedir. Burayı halk manastır olarak adlandırmıştır. Yapı itibariyle Sümela manstırına benzemektedir. Yapı ismini ise Alicin deresinden almaktadır.

Başköy

Kahvaltı yapmak için eşsiz bir yer olan Başköy, aynı zamanda Başköy Kalesi’ni de görebileceğiniz bir yerdir. Temiz havası ve güzel doğası ile sizi içine çekecek olan bu bölgede Ankara kahvaltı keyfini sürmeniz mümkün.

Abacı Peribacları

Bir doğa harikası olan peribacaları, oldukça büyük bir alanda bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk jeoparkı olma özelliğini taşıyan bu alan mutlak suretle ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Soğuksu Milli Parkı girişi

Soğuksu Milli Parkı

Ankara kahvaltı denildiğinde akla gelen ilk yer hiç şüphesiz Soğuksu Milli Parkı’dır. Muhteşem bir coğrafyaya sahip bu alan eşsiz bir kahvaltı için birebirdir. 1959 yılında milli park ilan edilen alan Kızılcahamam’da yer almaktadır. Kızılcahamam’ın çıkış bölgesinde yer alan milli park tam bir doğa harikası olma özelliğine sahiptir.

Piknik ve spor aktiviteleri için bulunmaz bir cennet olan Soğuksu Milli Parkı her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Her tarafı çam ağaçlarıyla kaplı bu ormandaen güzel kahvaltının tadını çıkartmanız mümkün. Doğayla baş başa bir kahvaltı için bölgedeki hiç şüphesiz en güzel yer olan Soğuksu Milli Parkı, değerini her geçen gün daha da arttıran bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çevresinde birçok otel ve kaplıca bulunan alan, tam bir yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Karadeniz bölgesine oldukça yakın bir mevkide bulunan Soğuksu Milli Parkı, İç Anadolu’da yer almasına rağmen, Karadeniz ikliminin özelliklerine sahiptir. Kızılcahamam ile arasında 5 derecelik bir ısı farkı bulunmaktadır.

Milli Parkın içerisinde sarı çam ağaçları, kara çam ağaçları, köknar ve meşe ağaçları yer almaktadır. Çoğunluğa ise çam ağaçları sahiptir. Milli parkta bilinen 35 kuş türü bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlileri hiç şüphesiz kara akbaba ve kartaldır. Özellikle kara akbaba oldukça önemli bir türdür. Zira dünyada Yunanistan’ın ufak bir bölgesi ve Kızılcahamam dışında hiçbri yerde bulunmamaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz bu eşsiz coğrafya Ankara kahvaltı keyfini yaşamak iin muhteşem bir yerdir. Siz de vakit kaybetmeden bu muhteşem doğayı ziyaret ederek eşsiz kahvaltı keyfini sevdiklerinizle birlikte yaşayabilirsiniz. Bu esnada endemik türleri görüp, temiz havayı ciğerlerinize çekip muhteşem dakikalar geçirebilirsiniz. Çam Otel kuş bakışı manzara

Çam Hotel Farkı

Çam Hotel misafirlerine eşi bulunmaz hizmetler sunmaktadır. Muhteşem bir coğrafyada bulunan tesis, ziyaretçilere unutulmaz bir tatil yaşatacak cinstendir. Otelin bünyesinde birçok aktivite mevcuttur.

Doğa yürüyüşleri, tırmanış, safari, bisiklet, trambolin, çocuk kulübü bu etkinliklerin ufak bir kısmını oluşturmaktadır. Siz de sevdiklerinizle birlikte Çam Hotel ayrıcalığıyla muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz. Çam Hotel’in en büyük farkı güler yüzlü personelleri ve muhteşem hizmetleridir. Otelde vakit geçiren herkes, otelden oldukça memnun ayrılmaktadır.

Bunda hiç şüphesiz Çam Hotel’in müşteri odaklı politikları son derece önemlidir. Oldukça lüks ve konforlu dizayn edilen otel,  müşterilerin rahat etmesi için tasarlanmıştır. Eşsiz bir doğanın içerisinde yer alan tesis, birçok aktivite için oldukça uygundur.

Doğayla iç içe olup harika bir tatil yaşamak isteyen ve sevdikleriyle bir arada keyifli günler geçirmek isteyenleri mutlaka Çam Hotel’i tavsiye ediyoruz.  Çam Hotel, İç Anadolu bölgesinde bulunan tek tatil tesisi olma ünvanına sahip, referansları oldukça kuvvetli olan bir tatil merkezidir.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council