Blog

Çam Hotel'in Tarihi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çam Hotel'in Tarihi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çam Otel'den eski bir fotoğraf

Çam Hotel, Kızılcahamam’ın kökleri ile birlikte şekillenen ve gelişen yapısı ile yarım asrı aşkın süredir hizmet veriyor. 1957 yılında yapılan Soğuksu Milli Parkı içerisinde hizmet vermeye başlayan Çam Hotel, hizmet verdiği süre boyunca kendini her zaman yenileyen hizmetleri ve konseptleri ile dikkat çekiyor.

Kurulduğu dönemde Ankara’nın hizmet veren en kaliteli oteli olarak insanların hafızalarına kazınan Çam Termal Hotel, günümüzde artan rekabet unsurlarına rağmen bu özelliğini hala elinde tutuyor. Ankara’nın hatta İç Anadolu Bölgesi’nin tek tatil tesisi olma unvanını elinde bulunduran otel köklü geçmişi ve yenilikçi yüzü ile hizmet vermeye devam ediyor.

Geçmişten Gelen Güzel Bir Hatıra: Çam Hotel

1957’den beri hizmet veren Çam Hotel, birbirinden özel konuklarını ağırlarken gösterdiği özenle herkesin aklında yer etmeyi başarmış bir isim. Kuruluşu itibariyle dönemin bürokratlarını, ünlü isimlerini ve sporcularını ağırlayarak her zaman kalitesi ile kendinden bahsettiren Çam Hotel, günümüze taşıdığı deneyimi ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Bilal Erdoğan'ın Çam Otel ziyareti Çam Hotel geçmişte olduğu gibi günümüzde de Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Sayın Bilal Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek, Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Julide Sarıeroğlu gibi birbirinden değerli siyasi ismleri bünyesinde ağırlamaya devam ediyor.

Çam Hotel aynı zamanda Osmanlıspor'dan Giresunspor'a kadar birçok farklı spor klübünü bünyesinde ağırladı.

Filmlere Sahne Olan Güzelliklerle Konaklayın

Çam Otel hem eşsiz lokasyonu hem de çevresinde bulunan doğal güzellikleri ile her zaman harika bir manzara sunuyor. Otel mimarisi ve manzarası sebebiyle Türk filmlerinde sahne olarak kullanılmanın yanı sıra pek çok ünlü ismi de ağırlaması ile biliniyor.

Bölgenin temiz ve yüksek oksijen oranına sahip havası spor kampları için ideal bir ortam oluşturduğu için profesyonel futbol kulüpleri tarafından da tercih edilen Çam Otel’de her zaman konforlu ve kaliteli zaman geçirmek mümkün. doğanın içinde Çam Otel tesisi

Çam Hotel Yeni Yüzü ile Sizlerle

Bir dönemin popüler konaklama ve dinlenme lokasyonu olan Çam Hotel, 2014 yılında yenilenen yüzü ile başarılı bir şekilde hizmet veriyor. Bölgede bulunan yeşil belgeli tek otel olma özelliğine sahip Çam Termal Hotel'de konaklamak her zaman bir ayrıcalık.

Termal tesisleri, eğlence alanları, doğa sporlarına uygunluğu ve çok özel mutfağı ile hizmet veren Çam Hotel, her zaman yenilikçi ve modern hizmet anlayışı ile en özel hizmetleri bir araya getiriyor. Çam Otel

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council