Blog

Kaplıca Termal Otel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaplıca Termal Otel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaplıca Termal Otel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaplıca termal oteller, doğanın bize sunduğu en değerli kaynaklardan biri olan termal yeraltı sularından yararlanabileceğiniz tesislerdir. Tarih boyunca büyük önem gösterilen bu sular, pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilmektedir. Yapılan araştırmalar ile faydaları bilimsel olarak da kanıtlanan termal kaplıca suları; romatizma ve kas hastalıklarından, dolaşım ve sindirim sistemi bozukluklarına kadar birçok hastalıkta destekleyici tedavi olarak önerilir.

Yoğun şekilde mineral içermesi sayesinde hem genel vücut sağlığa, hem de cilt bakımına katkıları saymakla bitmeyen termal sular; ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkarılabiliyor. Radon gazı ve radyum elementi açısından yoğun olan bölge sularının hangi hastalıklara iyi geldiğini öğrenmek için, Termal Tatil Hangi Hastalıklara İyi Gelir içeriğimize göz atmanızı öneririz.

Kaplıca Termal Otel Seçmenin Püf Noktaları

Sağlık amacıyla yapacağınız seyahatlerde dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bu konuların en başında, almak istediğiniz hizmetlere erişim kolaylığı yer almakta. Birçok konaklama tesisi, termal sulardan yararlanabileceğiniz donanıma sahip değildir. Bu nedenle kaplıca kullanımını konaklama yaptığınız tesiste değil, termal merkezlerde gerçekleştirmeniz gerekir.

Çam Termal Hotel, kaplıca sularını otel bünyesindeki tesislerinde kullanıma sunarak bu alanda büyük bir yenilik gerçekleştirmiştir. Konaklamanız süresince odanızdan kaplıca merkezine gitmek için otelimizi terk etmeniz kesinlikle gerekmez. kaplıca termal otel, çam hotelde dinlenen kadın Gün içerisinde belirli saat aralıklarında kullanıma açık olan termal tesis ve havuzlar, akşam saatlerinde temizlik ve düzenlemeler amacıyla kapalıdır. Bu nedenle konaklama gerçekleştireceğiniz oteli seçerken, tesis içerisinde sunulan eğlence ve dinlenme seçeneklerini de değerlendirerek seçiminizi buna göre yapmanız oldukça önemlidir.

Otelimiz bünyesinde hizmet veren SPA ve Wellness merkezimiz ile fitness merkezimizin yanı sıra, dilediğiniz zaman kullanım gerçekleştirebileceğiniz uluslararası standartlardaki futbol sahası ve tenis sahalarımız da misafirlerimizi beklemektedir. Gün içerisinde dilediğiniz saat diliminde rezervasyon gerçekleştirerek kullanabileceğiniz futbol sahamız, tüm egzersiz rutinlerinin yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Çocuklarınızı Gün Boyu Emanet Edebileceğiniz Çocuk Klübü İmkanı

Aile odaklı hizmet veren kaplıca termal otelimizde, aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirmek isteyen misafirlerimizin de tüm ihtiyaçları düşünülmüştür. Çocuklu ailelerin konaklamalarında yaşanan en büyük sorunlardan biri, ebeveynlerin dinlenerek zaman geçirmeye fırsat bulamamalarıdır. Otelimiz bünyesinde hizmet vermekte olan çocuk kulübümüz, 4-12 yaş grubundaki bütün çocuklarımızın eğitici ve öğretici faaliyetler yaparak vakitlerini etkin şekilde değerlendirmelerine yardımcı olur.

Çocuk eğitimi ve gelişimi alanında uzman ekibimizin gözetimi altında olan çocuklarımız; sanat, spor ve oyun gibi pek çok alanda çeşitli etkinlikler ile günlerini keyifle geçirebilir. Aileler dilerlerse çocukları ile birlikte vakit geçirmeyi tercih edebilir, ya da deneyimli ekibimize çocuklarını emanet ederek kendi ihtiyaçlarına ve programlarına odaklanmayı seçebilir. çam hotel çocuk klübü Çam Termal Otel bünyesinde hizmet vermekte olan MaceraPark, İç Anadolu bölgesinde bir ilk olan etkinlikler bütününe sahiptir. Her biri kendi alanında uzman olan rehberlerimiz eşliğinde gerçekleşen aktiviteler, misafirlerimize adrenalin dolu dakikalar sunar.

Doğa ile iç içe şekilde gerçekleştirilen ATV gezisi, dağcılık, bisiklet turları, jeep safari turu, trambolin ve yürüyüş turlarının yanı sıra; Ankara için bir ilk olan Zipline da MaceraPark içerisinde bulunur.

Güçlendirilmiş çelik halatlarla kullanılan özel düzenek sayesinde, uzun bir mesafede kendinizi bir kuş gibi özgür hissedeceksiniz. Ailelerin birlikte yapması için uygun olan bu etkinliklerden fiziksel engeli bulunmayan ve kalp hastalığına sahip olmayan her yaştan konuğumuz yararlanabilmektedir.

Farklı Aktivite Seçenekleri

Ankara kaplıca termal otel konseptine yepyeni bir boyut kazandıran tesisimizde geleneksel Türk oyunlarının ve kutu oyunların yer aldığı oyun odamızın yanı sıra, en güncel teknolojilerle hazırlanmış bir de Elektronik Oyun Odası bulunur. Sevdiğiniz tüm oyunları dilediğiniz platform üzerinde deneyimleyebileceğiniz oyun merkezimiz, ailenizle birlikte eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olacak. çam hotel elektronik oyun merkezi Otelimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilir, rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kızılcahamam’ın şifalı termal sularından beş yıldızlı otel konforuyla yararlanmanızı sağlayan Çam Termal Hotel ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabı için blog yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara’nın en güzel bölgelerinden biri olan Kızılcahamam, yemyeşil doğası ve şifalı suları ile tanınan ilçelerden biri. Tarih boyunca pek çok farklı uygarlık tarafından kontrol edilmiş olan bölge, yüzyıllardır tedavi ve dinlenme merkezi olarak kullanılır. Günümüzde de sağlık turizmi açısından ülkemizin en önemli varlıklarından biri olan bölgede hizmet veren birçok kaplıca termal otel bulunur. Çam Termal Hotel, bu tesisler arasından üstün hizmet kalitesi ile ayrılır.

Çam Termal Hotel

Kaplıca termal otelleri, ziyaretçilerin şifalı sulardan faydalanması için en doğru tercihlerden biridir. Konuklar termal havuzları ve kaplıca sularının kullanıldığı diğer tesisleri kullanarak, sağlık ve bakım ihtiyaçlarını giderebilir. Çam Termal Hotel, ülkemizde uygulanan yaygın kaplıca termal otel standartlarının çok daha üzerindeki tesisi ve muhteşem konumu sayesinde diğer tesislerden ayrılmaktadır.

Soğuksu Milli Parkı içerisinde yer alan tesisimizde yalnızca termal suların iyileştirici özelliklerinden değil, aynı zamanda göz alabildiğine uzanan çam ormanlarının rahatlatıcı etkisinden de faydalanabilirsiniz. Tesisimiz içerisinde konuklarımızın sağlık ve bakım ihtiyaçlarının yanı sıra, spor ve masaj gibi dinlendirici ihtiyaçları da düşünülmüştür. Uluslararası standartlardaki futbol ve tenis kortlarımız, amatör ve profesyonel düzeydeki tüm sporcuların kullanımına açıktır. Otelimiz bünyesinde hizmet veren fitness merkezimiz, en yeni ve güncel ekipmanlar ile sürekli yenilenmektedir.

Merkez içerisinde hizmet veren uzman eğitmenlerimiz ile birlikte konuklarımıza özel spor programları yapılabildiği gibi, kendi egzersiz rutinlerinizi uygulamak için kullanım gerçekleştirebilirsiniz. SPA ve Wellness merkezimiz ise ziyaretçilerimizin rahatlaması ve dinlenmesi için alabilecekleri masaj hizmetlerini sunar. Diğer kaplıca termal otellerden farklı olarak SPA ve Wellness merkezimizde de şifalı sular kullanılır.

Ankara Kaplıca Termal Otelleri Arasında Öne Çıkan Hizmet Kalitesi

Çam Termal Otel, ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri bir bütün olarak sunar. Otelimiz, profesyonel ekibi ve dünya standartlarındaki tesisi ile beş yıldızlı bir konaklama sağlamaktadır. Bölgedeki en yeni tesislerden biri olan otelimizde, hizmet kalitesi ve standartlarına büyük önem verilir. Ekibimizin tüm üyeleri, kendi alanlarında uzman kişilerdir.

Aile odaklı hizmet vermekte olan otelimizde tüm misafirlerimizin rahatı ve konforu için, termal havuzlarımız kadın ve erkekler için ayrı ayrı hizmet vermektedir. 8 farklı yüzme ve termal havuza sahip olan tesisimizde Standart, Family, Junior Suite, King Suit ve Deluxe Suit olmak üzere beş farklı oda tipi bulunur. çam hotel deluxe suit Otelimizin dört bir yanı, Soğuksu Milli Parkı’nın göz alabildiğine uzanan çam ormanları ile kaplıdır. Tesisimiz içerisinde bulunan 256 odamızın tamamı, orman manzaralıdır. Bu sayede gün içerisinde termal suların şifalı özelliklerinden faydalanırken, odanızda geçireceğiniz zamanlarda da tertemiz orman havasını içinize çekebilirsiniz.

Kaplıca termal otel olmanın çok daha ötesine geçmeyi başaran Çam Termal Hotel, ulusal ve uluslararası şirketlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kongre ve toplantı salonlarına da ev sahipliği yapar. Toplantı salonlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için etkili toplantı yönetiminin nasıl olması gerektiğini inceleyen yazımıza göz atabilirsiniz.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council