Blog

SPA Nasıl Uygulanır?

SPA Nasıl Uygulanır?

SPA Nasıl Uygulanır?

SPA latince “Salus Per Aqguam” kelimesinin kısaltılmış hali olarak hayatımıza girmiştir. SPA kelime anlamıyla suyla gelen rahatlıktır. Suyun iyileştiren yanını kullanıp farklı rahatsızlıklara karşı çözüm üretmek ve ayrıca estetik ve güzelliği kazanmayı amaçlar.

Spa En Eski Tedavi Yöntemlerinden Biri!

Roma dönemine kadar uzanan SPA’nın savaş dönemlerinde yaralanmış askerleri iyileştirmek için kullanıldığı bilinir. Yapılan dev banyolarda Roma imparatorluğu askerleri tedavi edilirdi. Ardından 14. Yüzyılda Belçika’da kurulmuş bir merkezde savaş gazilerinin fiziksel ve ruhsal tedavileri yapılırdı. Ardından Avrupa’ya yayılıp deniz suları ve kaplıcaların kullanılmasıyla birçok terapiyi kapsadı. Hidroterapi adı verilen hastaların fonksiyonel kayıplarını suyun gücüyle yeniden kazandırmak olan yöntem ile beraber gelişti. Estetik ve güzellik merkezlerine isim veren SPA termal otelleri ve kaplıcaların da kapsamına girmeyi başardı.

SPA Nasıl Uygulanıyor

Türkiye’de yeni yeni hayatımıza giren SPA, çoğunlukla otellerde uygulanıyor. Özellikle Çam Hotel’in bünyesinde hizmet vermekte olan SPA merkezi ile birçok farklı yöntem ile tedavi imkanı sağlanıyor. Buhar Hamamı: Su buharının insan vücuduna uygulanıp toksinlerinin atılmasını sağlamakta olan masaj türüdür. İsveç Hamamı: Bel, Ayak ve kol kısımlarına yapılan masajdır. Thalasso: Deniz suyu kullanılıp uygulanan terapi yöntemidir. Tuz Peelingi: Kalın tuz parçalarının kullanılıp uygulanan ve insan vücudundaki ölü hücrelerin atılmasını sağlamakta olan masaj türüdür. Aromaterapi: Farklı bitki ve çiçeklerin kullanılmasıyla yapılan rahatlatıcı ve canlandırıcı terapi yöntemidir.

Çam Hotel’de Spa

Birçok termal otelin aksine Çam Hotel, bünyesinde Spa hizmetleri sunmakta olan 5 yıldızlı bir tesistir. Bünyesinde barındırdı SPA&Wellness bölümü ile misafirlerine unutamayacakları bir tatil ve huzuru sunuyor. Hidroterapi, Balneoterapi, Klimaterapi ve Talassoterapi gibi rahatlatıcı masaj uygulamaları ile Çam Hotel’de huzuru yakalayabilirsiniz.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council