Blog

Tatile Giderken Bavula Konulması Gerekenler Listesi

Tatile Giderken Bavula Konulması Gerekenler Listesi

Tatile Giderken Bavula Konulması Gerekenler Listesi

Baharın yaklaşmasıyla birlikte tatil planları da hız kazandı. Özellikle erken rezervasyon kampanyalarından yararlanmak isteyen ve ekonomik tatil planları yapanlar için sezon Mart ayı itibari ile açılıyor olacak. Siz de yakın zamanda tatile çıkacaksanız dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunuyor. Otel rezervasyonlarınızı teyit ettikten, uçak biletlerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra sıra bavul hazırlamaya geliyor. Tatile giderken bavula konulması gerekenler listesi ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eşyalarınızın yanında olduğundan emin olabilirsiniz. tren istasyonu, trene binmeyi bekleyen yolcu

Tatile Giderken Bavula Konulması Gerekenler Nasıl Belirlenir?

Bir tatil süresince ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler sezona ve amaca göre değişiklik gösterir. Yaz aylarında sahil kentlerine yapacağınız tatiller için yanınızda bulunması gereken ürünler, spor amaçlı yapacağınız gezilerden çok daha farklıdır. Tatile giderken bavula konulması gerekenleri belirlerken dikkate alacağınız ilk kriter hava durumudur.

Kış aylarında ülkemizdeki pek çok şehirde hava oldukça soğuk olabilir, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcakla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Sezon özelliklerinin yanı sıra tatiliniz süresince tahmin edilen hava durumu ile sıcaklıkları da incelemeniz önemlidir. Gideceğiniz şehirde tatiliniz süresince yağmur yağması bekleniyor olabilir, ya da havanın sıcak olacağı öngörülebilir.

İkinci önemli kriter ise tatile ne amaçla gittiğinizdir. Gezmek ve yeni yerler keşfetmek için gerçekleştireceğiniz tatilde yanınıza yürüyüşe uyumlu spor ayakkabılar almanız gerekir, ancak tırmanış ve doğa yürüyüşü gibi ekstrem sporlar yapmak istiyorsanız buna uygun olarak tasarlanan ayakkabılarınızı bavulunuza yerleştirmelisiniz.

Bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da tatilin süresidir. Her güne yetecek kadar kıyafet, iç giyim ve çorap aldığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer yanınızda çok fazla eşya taşıyacaksanız, şampuan ve deodorant gibi akma yapabilecek basit ürünleri gittiğiniz yerden de temin edebilirsiniz. şık deri kahverengi bavul

Tatile Giderken Bavula Konulması Gerekenler Listesi

Bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce kendinize bir kontrol listesi oluşturmak ve hazırlıkları bu liste üzerinden gerçekleştirmek, önemli eşyalarınızı ve en çok ihtiyaç duyacağınız ürünleri unutmamak açısından önemlidir. Listenizi yaparken üç ana grup altında planlama yapabilirsiniz.

Kıyafet ve Giyim

Yanınıza alacağınız giyim ürünlerini kendi içinde de üç gruba ayırabilirsiniz; iç giyim, çorap ve kıyafet. Tatilde geçireceğiniz her gün için bir adet iç çamaşırını ve bir çift çorabı bavulunuza koyduğunuzdan emin olun. Beklenmedik durumlara karşı yanınızda bir ya da iki adet çamaşır ve yine bir ya da iki çift çorap bulundurmaya özen gösterin.

Kıyafetleriniz için planlama yaparken her bir gün için bir tişört, bluz ya da kazak bulundurduğunuzdan emin olun. Yaz tatili için bavul hazırlarken bile yanınıza polar sweatshirt ya da kalın bir hırka aldığınızdan emin olun. Hava durumu bir anda değişebilir ve kendinizi oldukça serin bir şehirde bulabilirsiniz. Sezondan bağımsız olarak yanınızda su geçirmez bir mont ya da ceket bulunması önemlidir.

Aniden bastıran sağanak yağmurlar yalnızca ülkemizde değil, dünyanın birçok şehrinde zor durumda kalmanıza neden olabilir. Yanınızda bulunduracağınız ayakkabıların da su geçirmez özellikte olması, sorun yaşamanızı engelleyecek önemli bir konudur. Yaz aylarında genellikle terlik ve sandalet türü ayakkabılar tercih ediliyor olması nedeniyle, bavulunuza su geçirmeyen bir spor ayakkabı koymayı unutmayın.

Tatil boyunca planladığınız etkinlikler ve ziyaretler için de uygun kıyafet bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Örneğin tatil yapacağınız şehirde yaşayan akrabalarınızı ziyaret etmeyi planlıyor, ya da şık bir restoranda akşam yemeği için rezervasyon yaptırmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlar için yanınızda kullanabileceğiniz kıyafetler bulundurmalısınız. bavula konulmak üzere hazırlanmış kıyafetler

Kişisel Bakım Ürünleri

Tatile giderken bavula konması gerekenler arasında en sık unutulanlar, kişisel bakım ürünleridir. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde yanınıza almayı unuttuğunuz ürünler oldukça yüksek fiyatlı olabilir, ya da alışık olduğunuz markaları bulamayabilirsiniz. Listenizi oluşturmaya en temel ürünlerle başlayabilirsiniz.

Listenin en üst kısmında her gün düzenli olarak kullandığınız diş fırçası ve macunu, tarak, deodorant ve parfüm gibi ürünler yer alabilir. Listenin ilerleyen aşamalarında ise daha az sıklıkta kullandığınız, ancak mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken ürünleri listeleyebilirsiniz. Makyaj malzemeleri, nemlendirici kremler, saç bakım kremleri ve şekillendirici gibi eşyalarınızın da bir günden uzun sürecek konaklamalarda yanınızda bulunması önemlidir. elektronik cihaz, tablet ve bilgisayar

Elektronik Ürünler

Tatile giderken bavula konması gerekenlerden en önemlileri de elektronik ürünler ve şarj aletleridir. Çoğunlukla yüksek maliyetli olan bu ürünleri yanınıza almayı unutmak, ciddi ek maliyetlerle karşılaşmanıza neden olabilir. Tatiliniz süresince iş ile ilgili görevlerinizi takip etmek ve ofisinizle iletişimde kalmak için yanınıza almanız gereken bilgisayar ve laptop gibi ürünlerin yeniden temin edilmesi oldukça zor, hatta neredeyse imkansızdır.

Bu nedenle çantanıza bu elektronik ürünleri yerleştirdiğinizden kesinlikle emin olmalısınız. Elektronik ürünler darbe ve dış etkenlere karşı dayanıksız olmaları nedeniyle dikkatli şekilde taşınmalıdır. Bavulunuz yerine sırt çantanıza ya da bilgisayar ve tabletler için özel olarak geliştirilen taşıma çantalarına yerleştirilmelidir.

Arabayla yapacağınız seyahatlerde çocuklarınızı ve ailenizi eğlendirmek için tabletlerin kolay erişilebilir bir yerde taşınması gerekir. Bagajda taşınacak olan elektronik cihazlar darbe nedeniyle kırılabilir ya da hasar görebilir. Yanınıza almayı unutmamanız gereken diğer elektronik ürünler ise şarj kabloları ve aletleridir. Neredeyse her şehirde bulunan elektronik marketlerden yeniden temini mümkün olan şarj kabloları, orijinal şekilde kullanılmadığında cihazda kalıcı hasarlara neden olabilir.

Örneğin Android tabanlı akıllı telefonlarının tamamında aynı şarj girişi kullanılır; ancak farklı bir markanın şarj kablosu ile cihazını sık sık şarj etmeniz, telefonunuzda çeşitli sorunların yaşanmasına ve pil ömrünün kısalmasına neden olabilir. Bu nedenle elektronik ürünlerinizin orijinal şarj cihaz ve kablolarını bavulunuza yerleştirdiğinizden emin olmalısınız.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council