Blog

Çam Hotel Yüksek Mineral Su Değerleri ile Çok Daha Fazlasını Vadediyor

Çam Hotel Yüksek Mineral Su Değerleri ile Çok Daha Fazlasını Vadediyor

Çam Hotel Yüksek Mineral Su Değerleri ile Çok Daha Fazlasını Vadediyor

Türkiye İç Anadolu bölgesindeki en öne çıkan tatil yerlerinden biri olan Çam Termal Hotel, doğa içerisindeki huzur dolu konumunun yanında çeşitli özellikleriyle de ön plâna çıkmaya devam ediyor. Tamamen tabiatın içinde yer alan, bolca yeşil ve doğaya özgü manzaralar görebileceğiniz Çam Hotel, yıllar yılı deneyim kazanan ve misafirlerinden güler yüzünü eksik etmeyen personeli, zengin aktivite imkânlarıyla eşsiz bir tatil deneyimi için ideal bir tesis!

Otelin iddialı olduğu bir diğer konu da termal sularındaki mineraller. Bildiğiniz üzere termal sular, vücut ve zihnin iyileşmesi, onarılması, tazelenmesini bir arada yürütebilen, doğanın bize sunduğu bir nimettir. Termal su deneyimini yaşayabileceğiniz bir işletmenin de tabii ki mineral su değerlerinin nitelikli, kaliteli olması gerekiyor. İşte bu noktada, Çam Hotel sadece bir termal otel deneyiminden daha da fazlasını size sunarak fark yaratıyor. Peki bu mineraller neden önemlidir?

Mineralin İnsan Sağlığına Faydaları

Kalsiyum, fosfor, magnezyum gibi mineraller sağlık açısından muhteşem yararları olan maddelerdir. Faydaları arasında, kemik sağlığının korunması, güçlü kemiklerin desteklenmesi, kan damarlarının işlevinin sürdürülmesi, diş sağlığının geliştirilmesi, beyin fonksiyonunun iyileştirilmesi, kan dolaşımının sağlanması yer alır.

termal su mineral değerleri

Son zamanlarda yapılan bir dizi araştırma, minerallerin her organı aktif tutmak ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için nasıl harikalar yaratabildiğini göstermiştir. Kalsiyum, kemik sağlığını korumanıza yardımcı olacak en önemli inorganik kimyasallardan biridir. Magnezyum, kemik metabolizması için hayatî olarak kabul edilen, doğal olarak oluşan bir başka mineraldir. Yine yapılan araştırma ve incelemeler ışığında, potasyum kan damarlarının işlevini sürdürmesi için gerekli olan güçlü bir mineraldir. Daha pek çoğunu sayabileceğimiz ve insan hayatı için oldukça önemli, hatta vazgeçilmez sayılabilecek minerallerin faydalarını kabaca sıraladık.

Toplamda Çam Hotel'in termal suyunda 4337,06 mg /Litre mineral bulunur. Bu da litresinde 4,3 gram mineral olduğunu gösterir.

Çam Hotel’in eşsiz termal su deneyimindeki, mineral su değerlerinin oranları sizi ilgilendiriyor! Aşağıdaki listeden tesisteki mineral su değerlerine bakabilirsiniz! 

 • Sodyum, mg /Litre 989.5
 • Klorür, mg /Litre 1110,67
 • Sülfat mg /Litre  595,00
 • Magnezyum mg /Litre 55,82
 • Kalsiyum mg /Litre 16,50
 • Florür mg /Litre 2,87
 • Bikarbonat mg /Litre 1460,95
 • Silikat asidi mg /Litre105,75

Mineral Su Değerleri Nedir? Neden Önemlidir?

Basit bir giriş ile önce mineralin hayatımızdaki yerine bir bakalım. Genellikle bir kimyasal element olarak bilinen mineral, sağlıklı bir yaşam sürmek ve çeşitli vücut fonksiyonlarını yerine getirmek için gerekli olan temel bir besindir. İnorganik bir kimyasal olan mineraller, organizmalar tarafından üretilemez. Her insan her gün minerallerden yapılmış ürünler kullanır. Yemeğimize eklediğimiz tuz bunun en yaygın örneklerinden biridir.

termal su mineral değerleriAhşap bir kalem yapmak için bile pek çok mineral gerekir. Jeoloji alanında, genellikle "mineral" kelimesini içeren çeşitli terimler duyarsınız. Bir cep telefonu, dünya çapında madenlerden elde edilen düzinelerce farklı mineral kullanılarak yapılır. Sürdüğümüz arabalar, seyahat ettiğimiz yollar, içinde yaşadığımız binalar ve gıdalarımızı üretmek için kullanılan gübreler, mineraller kullanılarak üretilir. 

Minerallerin dört temel özelliği bulunur. Bunlar:

 • Mineraller doğal ve herhangi bir insan yardımı olmaksızın oluşan maddelerdir.
 • Mineraller kristalleşmiş katı bir maddedir. Sızmaz, erimez veya buharlaşmazlar.
 • Mineraller inorganiktir.
 • Mineraller kristaldir. Farklı bir yapısı ve atom düzenleri vardır.

Kelimenin ayrıca bir beslenme anlamı da vardır. Organizmaların büyümesi, doku onarımı, metabolize edilmesi ve diğer vücut işlemlerini gerçekleştirmesi gereken birçok inorganik kimyasaldan bahsedilir. İnsan vücudu için mineral besinler şunlardır: demir, kalsiyum, bakır , kükürt, fosfor ve magnezyum. Yaklaşık 4000 farklı mineral vardır ve bu minerallerin her biri benzersiz fiziksel özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin bazıları şunlardır: Renk, çizgi, sertlik, parlaklık, özgül ağırlık.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council