Blog

Doğa Dostu Otelimiz, Çevreye Duyarlı Oteller Kategorisinde Yeşil Beş Yıldız Belgesine Uygun Görülmüştür

Doğa Dostu Otelimiz, Çevreye Duyarlı Oteller Kategorisinde Yeşil Beş Yıldız Belgesine Uygun Görülmüştür

Doğa Dostu Otelimiz, Çevreye Duyarlı Oteller Kategorisinde Yeşil Beş Yıldız Belgesine Uygun Görülmüştür

Çam Termal Otel hizmet kalitesini yükseltecek, konuklarını memnun edecek ve her zaman söz edilebilecek bir tatili mümkün kılacak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor... Konuklarını İslami otel konseptine kusursuz bir uygunluk ile ağırlayan Çam Termal Otel, termal tatil konseptini farklı bir noktaya taşıyor.

Tüm hizmetlerini konuklarının memnuniyeti odağında geliştiren otel aynı zamanda insana ve doğaya saygılı çalışmalarıyla da beğeni topluyor. Sürdürülebilirlik odağında şekillendirdiği tesisleri ile çevre bilincine örnek bir katkı sağlayan Çam Otel sahip olduğu Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Belgesi ile duyarlılık adına tam not almayı başardı.

Yeşil Yıldız Belgesi Nedir?

Konaklama hizmeti veren tesislerin çevreye duyarlı, sürdürülebilir turizm hizmeti sunduklarını kanıtlayan Yeşil Yıldız belgesi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bir konaklama işletmesinin turizm işletme belgesi ve Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Belgesi alabilmesi için 122 farklı kriteri kapsayan işletme projesini hazırlaması ve uygulamaya geçirmesi gerekmektedir. Enerji, su, atık, verimlilik ve yenilenebilir enerji odağında konaklama hizmeti veren tesisleri teşvik etmektedir. Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Belgesi içerdiği kriterler ile çevreye duyarlı ve çevre bilinci gelişmiş bir hizmet verilmesini sağlar. yeşil yıldız belgesi “Yeşil Yıldız; insana, doğaya, geleceğe yatırım” sloganı ile önemini vurgulayan özel bir projedir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı bu projeyi Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri ve Sürdürülebilir Turizm odağında hizmet veren tesislere “Çevre Etiketi” vermektedir.

Yeşil Yıldız Belgesinin Önemi?

Ekolojik ve ekonomik nedenler ile alınması gereken Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Belgesi, Çam Termal Otel’in konumu itibariyle bölgenin güvenle korunmasına otelin destek verdiğini göstermektedir. Bu belge kültürel bütünlüğe zarar verilmemesi, yerel halkın korunması, ekolojik dengenin bozulmaması, karbon ayak izinin azaltılması, sera gazı emisyonuna katkı sağlanmaması için işletmelere verilmektedir. Çam Termal Otel konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi sunarken aynı zamanda su, hava, toprak gibi temel yaşam elementlerini koruyan; hayvanların ve bitkilerin ekolojik alanlarına saygılı tesisleri ile bu belgeyi almaya hak kazanmıştır. yeşil yıldız belgesi Yeşil Yıldız Belgesi çıkış amacında işletmelerin çevre bilincine katkı sağlamalarını hedeflese de günümüzde artık konaklama hizmeti alan kişiler de çevreyi koruyan tesislere daha çok önem veriyor. Turizm işletme belgesi olan tesislerin 122 farklı kriteri yerine getirerek alabildiği Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Belgesi, tesisin konuklar tarafından tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Hem proje değerlendirilmesi hem de saha denetimi ile kontrol edilen tesislerde her kriterin sağlanmış olması gerekiyor. 122 farklı kriteri sağlayan Çam Termal Otel, bölgesinde bu belgeyi alan ilk termal otel olarak dikkat çekiyor. Termal kaynakların faydalı bir şekilde kullanımının önemini vurgulamak amacıyla bölgesinde bu başvuruyu yapan Çam Termal Otel, Kızılcahamam’ın doğal güzelliklerinin korunması ve kaynaklarının sürdürülebilir olması için özenle çalışıyor.

Yeşil Yıldız Belgesi ile Çam Termal Otel’in Faydaları

Doğal kaynak tasarrufu sağlamak bu belgenin en önemli faydaları arasında yer alır. Su, elektrik ve enerji tasarrufu sağlayan işletmeler bu sayede hem çevrelerine hem de konuklarına özenli bir yaklaşım sergilemeyi başarıyor. yeşil yıldız belgesi

Bilinçli bir işletmenin yanı sıra bilinçli bir ekip kurulmasında da yardımcı olan Yeşil Yıldız Enerji Tasarrufu Projesi işletmelerin orta ölçekli maliyetlerini azaltırken dikkat çekici bir enerji ve doğal kaynak tasarrufunun elde edilmesinde etkilidir. Yeşil Turizm ve Yeşil Miras odağında genişleyen proje turizmin en çok ilgi gören dallarından birisidir. İş seyahati yapan konuklarının %90’ından fazlasının yeşil turizmi tercih ettiği Çam Termal Otel, odağında doğanın olması ile büyük beğeni topluyor.

Tasarruflu aydınlatma, ısıtma ve soğutma ekipmanları ile %20’den daha fazla enerji tasarrufu sağlayan Çam Termal Otel, bu sayede bulunduğu doğaya da bir işletme tesisinden çok daha az etki etmektedir. Dünyanın temiz su kaynaklarının dikkatli kullanımı ile ilgili her zaman teşvik edici duruşuna katkı sağlayan Çam Termal Otel, hem doğanın mucizesi olan termal suların hem de doğal kaynak sularının dikkatli bir şekilde tüketilmesi için çalışıyor.

Bulunduğu bölgeye artı değer sağlamak, konuklarına sağlıklı bir dünyada yaşamaları için hizmet vermek ve en önemlisi çocuklarımıza yeşil bir miras bırakmak için kendini geliştiren Çam Termal Otel, her anlamda tatil deneyimini farklı bir seviyeye taşıyor.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council