Blog

Ankara'da ATV Turu Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Ankara'da ATV Turu Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Ankara'da ATV Turu Yapabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Enerjisi yüksek olanlar için harika bir aktivite olan ATV turuna Çam Otel ayrıcalığı ile çıkabilirsiniz. Farklı bir etkinlik arayışındaysanız, hareket etmek ve doğanın enerjisinin tadını çıkarmak istiyorsanız macera dolu bir tur tam da aradığınız şey olabilir. Çam Otel bünyesinde bulundurduğu Macerapark ile size adrenalin dolu anlar yaşamanızın garantisini veriyor.

Doğa ile iç içe zaman geçirmenin tadını çıkarmak, şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak, asırlık çam ormanlarının keyfini sürmek için maceraya atılmak için tek yapmanız gereken şey Çam Otel’de yerinizi ayırtmak. ankara atv, atv turu, kızılcahamam çam termal otel, atv'ye binen çocuklar Yılın her mevsiminde yapılan ATV turları macera severlerin zevklerine göre şekilleniyor. ATV yani “All Terrain Vehicles” olarak bilinen araçlar tüm arazi ve hava şartlarında başarılı bir performans gösterdiği için canınız ne zaman ATV turuna çıkmak isterse o zaman tura katılabilirsiniz.

Araçların ve sporun doğası gereği zorlu şartlardan kaçınmamak ilk öncelik olduğundan dolayı bu spor ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Kızılcahamam’ın doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz Ankara ATV turuna her yaştan insan rahatlıkla katılabilir. Genç hissetmenin tek şart olduğu tur katılımında herhangi bir fiziksel engelinizin olmaması, kalp ya da tansiyon rahatsızlıklarına sahip olmamanız gerekir.

Çam Otel ATV Turu Hakkında Merak Edilenler

Çam Otel tarafından Macerapark bünyesinde yapılan ATV turları yılın her mevsiminde düzenlenmektedir. ATV turlarında kullanılan araçların tamam tüm hava ve arazi şartlarına uygun olduğundan dolayı turlarla ilgili hava koşullarını düşünmenize gerek kalmaz. Kışın en zorlu şartlarında ya da sonbaharın yağmurlarında tura çıkarak farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Dört mevsim farklı renklere ve güzelliklere sahip olan çam ormanlarının arasında dolaşarak, her mevsim çehresi bambaşka güzellikler sunan Kızılcahamam’ın ressamları kıskandıran görüntüsünü farklı açılardan keşfedebilirsiniz. ankara atv, atv turu, kızılcahamam çam termal otel, atv'ye binen çocuklar ATV turu hiçbir zaman tek seferlik bir aktivite olarak görülmemelidir. Doğa sporlarına, maceraya, hareket etmeye ve yeni şeyler keşfetmeye meraklı olan herkes farklı zamanlarda bu tura katılabilir.

Doğa sporlarına çıkarken yanınızda uzman bir rehber olması güvenliğiniz ve kaliteli zaman geçirmeniz açısından önemlidir. Çam Otel’in kendi sınırları içerisinde düzenlenen ATV turlarına bölgeyi iyi tanıyan uzman rehberler eşlik etmektedir. Yediden yetmişe her yaş grubundan insanın katılabileceği bu turlarda mutlaka kendinizden bir parça bulacaksınız. ankara atv, atv turu, kızılcahamam çam termal otel, atv'ye binen çocuklar

Doğa Sporlarının Faydaları

Spor yapmanın önemini tartışmanın artık anlamını yitirdiği günümüzde insanlar spor yapma mecburiyetini keyifli bir hobiye dönüştürmek istiyorlar. Bu nedenle spor salonlarında sıkılanlar, durağan bir yaşama renk katmak isteyenler için doğa sporları ön plana çıkıyor.

Günlük hayatın yoruculuğu, insanların çalışma şartlarının her geçen gün daha zorlaşması hareketliliğin de azalması anlamına geliyor. İş dönüşü yerinizden kıpırdamak istemiyor olsanız da hareket etmenin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığınız açısından çok önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. ankara atv, atv turu, kızılcahamam çam termal otel Doğa sporları bu noktada çok yönlü fayda sağlayarak insanlara farklı seçenekler sunuyor. Hafta sonlarını kapalı alanlarda ya da evde geçirmek istemeyenler için açık havada enerji ve hareket dolu organizasyonların temelinde yer alan doğa sporları ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Çam Otel Macerapark bünyesinden pek çok doğa sporunu bir araya getirirken ATV turları doğa sporlarına başlangıç için oldukça iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Güçlü ve Esnek Bir İskelete Sahip Olabilirsiniz

Spor yapmak bedensel olarak daha dayanıklı olmanızı sağlarken vücudunuzu düzene sokar. Hareket yeteneğinin ya da esnekliğin gelişmesi her insan açısından önemlidir.

Düzenli yapılan doğa sporları sonucunda daha güçlü ve esnek bir iskelete sahip olursunuz. Oksijen oranı az ortamlarda kalmak baş ağrısından halsizliğe, mutsuzluktan depresyona kadar farklı sorunlara yol açar. Bol oksijenli ortamlarda zaman geçirdiğiniz zaman daha enerjik ve mutlu olduğunuzu hissedersiniz. doğa sporları, ankara atv, atv turu, kızılcahamam çam termal otel İnsan vücudunda bulunan adrenalinin seviyesinin yükselmesini sağlayan doğa sporları sayesinde depresyon tedavisinde önemli gelişmeler kaydedilmektedir. Endorfin hormonu salgılamanıza yardımcı olan doğa sporları ile günün sonunda alandan yorgun, güçlü ve mutlu bir şekilde ayrılabilirsiniz.

İnsanın daha disiplinli, soğukkanlı ve enerjik olmasını sağlayan doğa sporları bir yandan hızlı ve pratik karar verme gibi yeteneklerin de gelişmesine yardımcı olur. Ankara’da farklı etkinlikler için aradığınız adres olan Çam Otel, bulunduğu bölgede ilkleri gerçekleştirerek müşterilerine yenilikçi ve konforlu hizmet sunuyor.

Sıkıcı bir hafta sonunu baştan sona değiştirecek konsepti ile her açıdan mutlu olmanızı sağlayan Çam Otel misafirlerini ağırlarken onların eğlenmelerini, keyifli zaman geçirmelerini ve spor yapmalarını sağlıyor. Ankara ATV turları eşliğinde adrenalin dolu bir gün geçirmek için aradığınız yer olan Çam Otel’de sağlıklı ve mutlu bir tatilin tadını çıkaracaksınız.  

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council