Blog

Edinmeniz Gereken Gelin Hamamı Malzemeleri

Edinmeniz Gereken Gelin Hamamı Malzemeleri

Gelin Adaylarına Özel: Edinmeniz Gereken Gelin Hamamı Malzemeleri

Evlenecek çiftlerin düğün öncesi eğlence rutinlerine eklenen gelin hamamı, birçok gelin tarafından tercih edilen organizasyonlar arasındaki yerini aldı. Düğünden birkaç gün önce yakın arkadaşlar ve aile ile yapılan gelin hamamında keyifli dakikalar da yaşanıyor. Yakın zamanda evlenecekler için gelin hamamı öncesinde yapılması gereken bazı hazırlıklar bulunuyor.

Yanınızda bulundurmanız gereken gelin hamamı malzemeleri ve eğlence ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda. Gelin hamamından önce geçmişten günümüze hamam kültürünü incelediğimiz 'Tarihten Gelen Güzellik: Hamam Nedir' yazımıza da göz atabilirsiniz. gelin hamamında masaj yaptıran bayan

Gelin Hamamı Nedir?

Osmanlı döneminden beri kültürümüze yer eden, unutulmaya yüz tutmuşken şehir yaşantısında yeniden canlanan geleneklerden biri de gelin hamamı. Geçmiş dönemlerde görücü usulü evliliklerin yaygın şekilde yapılması nedeniyle damat annelerinin müstakbel gelinleri ile kaynaşmaları amacını taşıyan bu organizasyon, günümüzde ise tamamen eğlence amacıyla gerçekleştiriliyor.

Düğünden en az birkaç gün önce yapılması gereken gelin hamamı organizasyonlarında eğlencenin yanı sıra keselenme ve çeşitli bakımlar da uygulanıyor. Bu sayede düğün öncesinde kapsamlı bir temizlik ile bakım süreci de gerçekleştirilmiş oluyor. Günümüzde birçok farklı şekilde bu organizasyonu gerçekleştirmek mümkündür.

Hamamlarda sunulan gelin hamamı paketleri içerisinde çeşitli zeytinyağlılar, içecekler, meyveler ve müzik ziyaretçilere sunulur. Bunların yanı sıra istenirse çalgılı eğlenceler de gerçekleştirilebilir. Gelin hamamına çoğunlukla gelinin en yakın akrabaları olan anne, kız kardeşler, teyzeler ve halalar ile kuzenler davet edilir. Ayrıca damadın annesi ile varsa teyzeleri ve halaları da davet edilir. Gelinin yakın arkadaşları, gelin hamamının vazgeçilmez davetlileri arasındadır. gelin hamamında poz veren bir bayan

Gelin Hamamı Malzemeleri Nelerdir?

Düzenlenecek olan organizasyona göre farklı malzemelere ihtiyaç duyulabilir. Ancak tüm hamam ziyaretlerinde olduğu gibi peştamal, kaymayacak bir çift terlik ve havlu gibi temel ürünlerin yanınızda bulunması önemlidir. Gideceğiniz hamam içerisinde sunulan peştamal ve havlu gibi ürünleri kullanmak yerine kendi eşyalarınızı yanınıza götürmek, olası hijyen sorunlarının önüne geçmeniz açısından önemli.

Düğününüze yalnızca birkaç gün kala enfeksiyon benzeri hastalıklar yaşamak oldukça rahatsız edici ve can sıkıcı olacaktır. Ayrıca yakın akrabalarınız ve arkadaşlarınızla birlikte olmanıza rağmen basit bir bikini giymeyi de tercih edebilirsiniz. Gelin hamamı sırasında dans etmek ve hareket etmek isteyebilirsiniz, ancak peştamal her zaman yeterli olmayabilir.

Bu nedenle basit bir bikini giyerek kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz organizasyona göre gelin hamamı malzemesi almanız gerektiğinden bahsetmiştik. Gelin birlikte değerlendirebileceğiniz farklı tema ve konseptleri inceleyelim.  

Bekarlığa Elveda Hamamı

Kına, bekarlığa veda, hamam derken düğün öncesi eğlenceler oldukça yorucu hale gelebiliyor. Bunun yerine iki etkinliği tek bir günde tamamlamayı deneyebilirsiniz; gelin hamamı ve bekarlığa veda. Gelin hamamı malzemesi olarak belirttiğimiz ürünlere bir pasta, birkaç farklı çeşit kurabiye, eğlenceli birkaç oyun ve kendi müziklerinizi ekleyebilirsiniz.

Hamam sefası bittikten sonra dinlenme alanına hazırlanacak bir masa ile bekarlığa veda partinizi başlatabilir, yakın arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. gelin hamamında masaj yaptıran bayan

Yeşilçam Hamamı

Çocukluğumuzun en keyifli anılarından biri de Tosun Paşa filminde Adile Naşit, Ayşen Gruda ve Müjde Ar’ın yer aldığı o meşhur hamam sahnesidir. Siz de buna benzer bir eğlence düzenlemek için rengarenk teflerden ve yaylı çalgılardan yararlanabilirsiniz. Büyük taslar içerisine buzlarla birlikte yerleştireceğiniz meyveleri de yanınızda hamama getirmeyi tercih edebilirsiniz.

Özel bölümlere sahip olan pek çok hamam, bu tarz organizasyonlara izin vermektedir. Ancak yalnızca ortak kullanım alanına sahip olan hamamlarda içeri yiyecek alınmasına müsaade edilmeyebilir. Organizasyonunuzu gerçekleştireceğiniz hamam ile önceden iletişime geçerek teyit almanızı öneririz. şık gelin hamamı hediyeleri

En Güzel Gelin Hamamı Hediyeleri

Gelin hamamı malzemeleri arasında en önemli olanlardan biri de, gelen misafirlerinize sunacağınız hediyelerdir. Hamam içerisinde kullanılabilecek birkaç temel ürün ile hazırlayabileceğiniz hediyeler gibi daha kalıcı ürünler de seçebilirsiniz. Bir hamam tası içerisine yerleştireceğiniz kokulu sabun, kese, peştamal ve küçük şampuan mükemmel bir gelin hamamı hediyesidir.

Bu sayede hamam içerisinde kullanılacak tüm ürünleri misafirlerinize sunmuş olursunuz. Aynı zamanda peştamallar, güzel birer anı olarak misafirlerinizde kalabilir. Bir diğer güzel hediye de hamam sonrası bakım setidir. El ve vücut nemlendiricisi, deodorant ve vücut kokusu gibi basit bir paket hazırlayabilirsiniz. Katlanır tarak ve ayna gibi unutulan ürünleri de pakete ekleyebilirsiniz.

Çam Hotel Farkı ile Hamam Ayrıcalığını Yaşayın

Çam Thermal SPA & Resort Center, size Ankara hamam deneyimini en çeşitli hizmet yelpazesi ile sunuyor. 8 farklı aile hamamı ile VIP termal su ve SPA hizmeti veren Çam Hotel'de termal tatil deneyimini 5 yıldız konsepti ile birleştirebilirsiniz.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council