Blog

Yazın Kavurucu Güneşinden Çekenler Sonbaharda SPA ile Yenilenin

Yazın Kavurucu Güneşinden Çekenler Sonbaharda SPA ile Yenilenin

spa malzemeleri

Ülkemizde dört mevsimin güzelliğinin yanında vücudumuza yönelik kimi doğal problemler de ortaya çıkabiliyor. Kış aylarında nezle, ilkbahar aylarında alerji, yaz aylarında ise aşırı güneş! İyi bir dinlenme ve tatilin ardından, güneşin etkisiyle vücudunuzda oluşabilecek sorunları SPA ile çözmeniz mümkün! Eylül ayı ile beraber yeni sezona yaklaştıkça, vücudunuzun yeniden şarj edilmesi ve yenilenmesi için gereken her şeyi Çam Termal Hotel’de keşfedin!

Çam Hotel’de SPA ile Yenilenin!

Bunun için Çam Hotel’in avantajlı paketlerini seçebilir ve yazın olduğu gibi sonbaharda da kendinizi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz! Çam Hotel’in SPA günlerinde en mükemmel şekilde yenilenecek, canlanacak ve gençleşeceksiniz!

İster birkaç saat süren şımartıcı isterse kesintisiz lüks bir hafta sonu programınız olsun, size uygun şahane paketler sunuyoruz. Birkaç cazip hizmet, bazı fantastik SPA programları için havanızda mısınız? Ya da belki de her ikisinin bir karışımı? İhtiyacınız olanı burada bulabilirsiniz!

Peki SPA ile yenilenmede vücudunuz ne gibi sağlık formlarına kavuşur?

SPA ile Arındırılmış Cildinize Kavuşun!

Birbirinden değişik çeşitli SPA programları mevcuttur. Bunlardan bedeninize en iyi gelecek ama ruhunuza da sunacağı hizmetlerle huzurunuzu sağlayacak alternatifi seçebilirsiniz. Bu çok katmanlı ve konforlu hizmetin size sağlayacağı başlıca yararlarsa şunlardır:

  • Kuru bir cildi nemlendirebilir
  • Vücuda gözle görülür bir parlaklık kazandırır
  • Gerginlik ya da stresin getirdiği öfkeyi ortadan kaldırır
  • Yüz gençleştirici etkileri vardır
  • Toksin atıcı özellikleri bulunur
  • Gözenekleri temizler
  • Ruh ve beden sağlığınıza bir arada iyi gelir

Günler ilerledikçe, kış mevsiminden önce pilleri yeniden şarj etmek için işte sonbaharda Çam Hotel’de bir SPA kaçışına yönelik öneriler!

1. Garra Ruffa Balıkları ve Doktor Balık Terapisi

garra rufa balıkları

Garra rufa (kangal) balığı, temiz ve sıcak sularda yaklaşık 30 santigrat derece ve PH değeri 7.3 olacak şekilde gelişimini sürdürebilmektedir. Bu su parametresi, garra ruffa balıklarının harika özelliklerini gerçekleştirmeleri için son derece elverişlidir.

Bu sıcaklık garra rufa balıklarından gelen karıncalanma masajının üstünde sıcak ve rahatlatıcı bir his yaratır. Sedef hastalığı başta olmak üzere cilt hastalıklarının tamamına karşı koyan Doktor Balık Terapisi ile vücudunuzdaki tüm ölü ve deri artıklardan arının!

Doktor balık terapisi fırsatını incelemek için linke tıklayın!

2. Yosun Vücut Bakımı

çam hotel yosun terapisi

Yosun vücut bakımı; vücut sargıları, hidroterapi (hastalıkları suyla giderme) banyoları ve yüz bakımı gibi pek çok SPA uygulamasında tedavi edici özellikleri nedeniyle öne çıkar. Bu yüzden hidroterapi banyolarında, vücut sargılarında ve selülit tedavilerinde kullanılır. 

Vücut için genel detoksifikasyonla (vücudun zararlı toksik maddelerden arınması) birlikte cildin sıkılaştırılması ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor gibi besleyici mineraller ve bakır, çinko, iyot gibi elementler bakımından zengindir. 

Yosun vücut bakımı ve diğer terapileri incelemek için linke tıklayın!

3. Genişleyen Gözenekleriniz İçin Termal Su Hizmetleri

Dağ kaynaklarından gelen ve kirlilikten arındırılmış termal sular cilde çok yararlı olan mineraller ve elementlerle kaplıdır. Vücut ağrılarınızı yumuşatma ve yatıştırmasına ek olarak; termal su cildin kendini yenilemesine ve iltihapla savaşmasına yardımcı olur. Ayrıca kırışıklıklara ve kırmızı lekelere de termal su ile veda edebilirsiniz!

çam hotel element spa paketleri

Termal suların bir diğer özelliğe ise gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olmasıdır. Özellikle açık gözeneklerin ciltteki yağlanma oranını arttırdığını bilinen bir gerçek. Bu nedenle gözeneklerin sıkılaştırılması ve bu sayede yağlanmanın önüne geçilmesi gerekir.

Geçici çözüm önerilerinden memnun olmayanları yapacağı ilk iş termal su hizmetlerinden faydalanmak olacaktır. Genişleyen ya da kötü bir görünüme sahip olan gözeneklerinizi iyileştirmek için faydalanacağınız termal sular siz farkında olmadan daha pek çok sorununuza da çare olacak!

Çam hotel Element SPA paketlerini incelemek için linke tıklayın!

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council