Blog

Çam Otel'de Farklı Bir Termal Tedavi Yöntemi: Tuz Mağarası

Çam Otel'de Farklı Bir Termal Tedavi Yöntemi: Tuz Mağarası

Çam Otel'de Farklı Bir Termal Tedavi Yöntemi: Tuz Mağarası

Çam Otel’in bulunduğu bölge termal suları ile ünlü Kızılcahamam’dır. Bölgedeki temiz hava ve termal sular şifalı etkileri ile sağlık turizmi açısından öne çıkarken, otel de farklı bir termal tatil deneyimi sunarak geniş bir kitleye hitap ediyor. Termal suların şifalı etkilerini masaj, SPA&Wellness gibi uygulamalar ile bir araya getirerek kendinizi şımartmanızı sağlayacak bir tatil konsepti oluşturan Çam Otel her gün yenileniyor. Son dönemlerde oldukça popüler olmaya başlayan tuz mağarası ve bu mağaranın sunduğu şifalı etkileri kendi bünyesinde sunmak için çalışmalar yapan otel kendi bölgesinde farklılık yaratmaya devam ediyor.

Tuz Mağarası Nedir?

Tuz yatakları maden olarak kullanıldıktan sonra ortaya çıkan tuz mağaralarının iyileştirici etkisi oldukça yüksektir. Çankırı’da bir örneği bulunan tuz mağarasında bulunan bir eşek 200 yıl boyunca hiçbir şekilde bozulmadan kalmıştır. Bu durum mağaranın önemli ve faydalı etkileri olduğunu göstermektedir. Bu mağara antibakteriyel bir ortama sahiptir. Bu ortamda mikroplar ya da bakteriler çoğalamaz ve hayatta kalamaz. Tuz mağarası çürümenin olmadığı bir ortamda sağlık turizmine katkı sağlaması için öne çıkarılan özel bir ortamdır. çam otel tuz mağarası Tuz mağarası sahip olduğu özellikler sebebiyle astım, nefes darlığı ve bronşit gibi rahatsızlıkların destekleyici tedavisinde oldukça etkilidir. Tuzdan yapılan lambalar da nefes darlığı, yorgunluk, alerji, astım ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldığından, Çam Otel’de bu etkili tedavi yöntemini misafirlerine sunarak termal tatil konseptine farklı bir özellik daha ekliyor.

Tuz Mağarası Tedavileri Çam Otel’de

Özel olarak hazırlanmış odalarda tuz mağarası etkisi yaratmak mümkündür. Tuz odalarında uygulanan tedavi seanslarında çok çeşitli rahatsızlıklar için destek elde etmek mümkündür. Tuz odaları tamamen uzmanlık gerektiren işlemler sonucunda hazırlanır. Belirli özelliklere sahip oda kristal tuzla kaplanarak mağaranın etkilerinin elde edildiği bir alan oluşturulur. Dünyanın pek çok farklı ülkesinde hastanelerde, otellerde ve tedavi merkezlerinde kullanılan tuz odaları alternatif bir tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor. Tuz odalarının mağara etkisi yaratması için odanın tabanı, tavanı ve duvarları özel olarak tuz ile kaplanıyor. Tuz kaplama işlemi sonrasında tıpkı tuz mağarasında olduğu gibi steril ve hava geçirmeyen bir alan elde etmek mümkün oluyor. Bir tondan daha fazla miktarda tuz kullanılarak hazırlanan bir tuz odasında tuz mağarası mikro iklimi oluşturmak mümkündür. Aynı şartlar sağlandığı zaman mağara ile tuz odadan benzer şekillerde faydalanılabilir. çam otel tuz mağarası

Tuz Mağarası Tedavisi Nelere İyi Gelir?

Tuz mağarası tedavisi özellikle solum yollarına bağlı hastalıkların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınması sağlar. Üst solum yolu hastalıkları arasında yer alan kronik ve sinüzit tedavisinde etkili olan tuz mağarası aynı zamanda alerjik rinit, kronik bronşit, astım, KOAH, kronik öksürük, saman nezlesi, grip, soğuk algınlığı ve amfizem gibi rahatsızlıklarda da destekleyici tedavi uygulamaları için tercih edilmektedir. Orta kulak iltihabı, kistik fibrozis ve zatürre gibi zorlu hastalıklara da iyi gelen tuz mağarası tedavileri oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Cilt hastalıklarının tedavisi için de kullanılan tuz mağarası tedavileri egzama, sedef ve alerjik dermotit için destekleyici olarak kullanılmaktadır. Fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra ruhsal rahatsızlıklarda da tercih edilen tuz mağaraları uyku bozuklukları, depresyon ve yorgunluk gibi şikayetleri olan kişilere de uygulanmaktadır. çam otel tuz mağarası

Tuz Mağarası Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Pek çok faydası bulunan tuz mağarası tedavisi kalp yetmezliği ve kontrol edilemeyen yüksek tansiyonu olan kişilere uygulanmamaktadır. Kanser tedavisi gören kişiler, ateşli enfeksiyonu ve aktif tüberkülozu olanlar bu tedavilerden kaçınmalıdır. Tuz mağarası tedavisi mutlaka uzman kontrolünde ve onayında uygulanmalıdır. Günlük belirli seanslar ile yapılan uygulamanın günde 120 dakikayı geçmemesi tavsiye edilmektedir. 7 yaş ve üzeri kişilerde bir seans ortalama olarak 40 dakika sürebilirken, 7 yaşın altındakilerde seansların süresi 20 dakikadan fazla olmamalıdır. Çam Termal Otel, dikkat çeken termal tatil konsepti ve kaliteli hizmet anlayışı ile sürekli tercih etmek isteyeceğiniz oteller arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini sürekli kılmak için yenilikleri yakından takip eden ve doğru bir şekilde uygulayan otel son dönemlerin popüler alternatif tedavi yöntemi tuz mağarası konseptinde de oldukça başarılı bir şekilde hizmet veriyor.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council