Blog

Ankara Masaj Seçenekleri Çam Hotel'de Sizi Bekliyor

Ankara Masaj Seçenekleri Çam Hotel'de Sizi Bekliyor

Ankara Masaj Seçenekleri Çam Hotel'de Sizi Bekliyor

Vücudumuz gün içerisinde pek çok farklı etkene maruz kalır. Özellikle stres ve uzun süren gerginlikler, kas ağrılarına ve sertleşmelerine neden olabilir. Ankara masaj denildiğinde öne çıkan Çam Termal hotel, farklı ve etkili masaj seçenekleri ile öne çıkıyor. Vücudun rahatlaması, zihninizi de temizleyerek berraklaştırır. Aromaterapi ve masaj uygulamaları, vücudunuzun dinlenmesi için en ideal uygulamalardır. Ankara masaj uygulamaları arasında hizmet kalitesi ve profesyonel ekibi ile öne çıkan Çam Termal Otel’de, birçok farklı aromaterapi ve masajı bir arada bulabilirsiniz.

Masaj Nedir? Faydaları Nelerdir?

Masaj nedir sorusunun en kısa cevabı, vücudun yüzeyine el veya çeşitli araçlar yardımı ile yapılan işlemlerdir. İnsanlık tarihi boyunca birçok kültürde önemli yer tutan masaj uygulamaları, sağlık ve güzellik bakımından da oldukça faydalıdır. Deri, kas ve iç organların uyarılması ile gerçekleştirilen masajlar sayesinde kan dolaşımı hızlandırılarak cildin kendini yenilemesi de sağlanır. Fizyolojik ve psikolojik açıdan yarattığı olumlu etkiler sayesinde masaj, binlerce yıldır geleneksel tedavi olarak uygulanıyor. Masajla ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta ise, koruyucu bir tedavi yöntemi olması. Masaj, vücudun belirli bölgelerine ya da tümüne uygulanabilir. Uygulandığı bölgedeki kan akışını aktif olarak hızlandıran ve bu sayede dokuların iyileşmesini kolaylaştıran masaj; kas ve tendon problemlerinde de oldukça etkilidir. ankara masaj, bacak masajı Kan dolaşımını hızlandırması sayesinde kirli kanın kalbe daha hızlı ulaşmasını sağlar. Daha hızlı şekilde gerçekleşen kan dolaşımı sayesinde kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Masaj uygulamalarının vücut üzerindeki etkilerini dinlendirici ve canlandırıcı şeklinde ayırmak mümkündür. Dinlendirici etkiler arasında kas ağrılarının giderilmesi, kasların yumuşaması ve genel vücut yorgunluğunun atılması gösterilebilir. Canlandırıcı etkiler ise kan dolaşımının hızlanması sayesinde organlara ve cilde daha hızlı şekilde kan akışı sağlanması yer alır. Özellikle yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir. Masaj sırasında vücut endorfin salgılar. Bu hormon, kişinin kendini rahat hissetmesini sağlayarak fiziksel ve psikolojik dinlenme ortamı yaratır. Masaj, aynı zamanda oldukça etkili bir antidepresandır. Masaj uygulamasını yapacak kişilerin anatomi konusunda uzman olmaları gerekir. İnsan fizyolojisindeki tüm kasların ve tendonların yerini, işlevini ve özelliklerini yakından bilmek oldukça önemlidir. Ankara masaj uygulamaları arasında uzman kadrosuyla da öne çıkan Çam Termal Otel, uluslararası kalite standartlarındaki tesisi ile konuklarına hizmet vermeye devam ediyor.

Ankara Masaj Uygulamaları

Kızılcahamam bölgesinde yer alan ve beş yıldızlı otel konforunu sağlıklı tatil konsepti ile birleştiren Çam Otel, Ankara’da masaj uygulamalarının yapıldığı en seçkin adreslerden biridir. Otel misafirlerinin diledikleri gibi kullanabildikleri Thermal, SPA & Wellness bölümünde, onlarca farklı masaj ve aromaterapi konuklara sunulur. çam hotel ankara masaj Otelin sunduğu masaj seçenekleri, belirli bölgelere uygulanan lokal masajlardan aromaterapilere kadar oldukça geniş bir yelpazede yer alır. Ziyaretçiler masaj seçimlerini yaparken, uzman ekibimizden de destek alabilir ve kendilerine en uygun uygulamayı belirleyebilir. SPA & Wellness bölümü, ziyaretçilerin tüm konforu ve ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Tesis içerisinde uygulamaların yapıldığı özel bölümlerin yanı sıra; dinlenme alanları, Türk hamamı (Ankara hamam) ve giyinme alanları da yer alır. Aile dostu olan otelimizde masaj uygulamaları, konuklarımızın mahremiyetine öncelik verecek şekilde kadın ve erkek olarak ayrılan bölümlerde sunulmaktadır. Ankara’da masaj yaptırmak için seçebileceğiniz en seçkin tesis olan Çam Termal Otel SPA & Wellness, şehrin merkezine yakınlığı ve tertemiz havası ile de öne çıkıyor. Dört bir yanı çam ormanları ile kaplı olan tesisimizde, masaj uygulamalarında da termal suların iyileştirici ve arındırıcı etkisinden yararlanmaktayız.

Çam Termal Otel Masaj Seçenekleri

Otelimiz bünyesinde bulunan SPA & Wellness tesisimizde ziyaretçilerimize oldukça geniş bir yelpazede masaj seçenekleri sunuyoruz. Ankara masaj uygulamaları arasında en kapsamlı seçenekleri bulabileceğiniz Çam Termal Otel SPA & Wellness’ten hemen randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klasik İsveç Masajı

Ellerin, ön kolun ve dirseklerin aktif olarak kullanıldığı Klasik İsveç Masajı, dünyanın en bilinen masajlarından biridir. Lokal veya tüm vücut şeklinde uygulanabilen masaj, kas geriliminin azaltılmasına yardımcı olur. klasik isveç masajı Stres ve modern yaşamın yorucu etkilerinden kurtulmak, vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi çok daha zinde hissetmek için tercih edebileceğiniz İsveç masajı; sıvazlama, yoğurma, friksiyon, darbeleme ve titreşim gibi uygulamaların bir bütünü şeklinde uygulanır. Dokuların ve kasların uyarılmasına yarayan bu işlemler, diğer masajlarda olduğu gibi kan akışının hızlanmasını ve kasların gevşemesini sağlar. Bu sayede vücut kendini daha dinç ve dinlenmiş hisseder.

Aromaterapi Masajı

Ankara masaj uygulamaları arasında en öne çıkan seçeneklerden biri de aromaterapi masajıdır. Çeşitli bitki özlerinden elde edilen yağların tek başına ya da başka yağ özleri ile bir arada kullanılması, masajın ayırıcı özelliğidir. ankara masaj, aromaterapi masajı Doğada bulunan her bitkinin, insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde farklı etkileri bulunur. Bu bitkilerden elde edilen aromatik yağlar, masaj sırasında deri üzerinden emilim yolu ile vücuda alınır. İstenen etkiye uygun şekilde seçilecek aromatik yağ ile vücutta salgılanacak hormonlar da düzenlenebilir. Oldukça rahatlatıcı ve dinlendirici olan aromaterapi masajı, kişinin kendini zinde ve dinç hissetmesini de sağlar. Aromaterapi masajında kullanılacak olan yağların organik olması ve uluslararası standartlarda üretilmesi, masaj deneyimini tamamen değiştirir. Otelimiz bünyesinde bulunan SPA & Wellness, Ankara masaj uygulamalarında kullandığı tüm yağların beş yıldızlı tesis standardı ile uyumlu olarak seçiyor. Deri yüzeyinin daha fazla ısıtılmasına ve bu sayede kasların yumuşamasına yardımcı olan aromatik yağlar, elde edildikleri bitkilere göre farklı etkiler yaratır. Aynı zamanda yağın kokusu, psikolojik rahatlamaya da yardımcı olur.

Bali Masajı

Endonezya’nın Bali bölgesine has bir masaj türü olan gelişen ve dünyaya yayılan Bali masajı, oldukça hafif hareketlerle tüm vücuda uygulanır. Hassas yapıdaki kişilerde ve iyileşme aşamasındaki hastalıklarda sıkça tercih edilir. ankara masaj, bali masajı Bali masajı, özel olarak bu masaj için üretilen santi yağları kullanılarak gerçekleştirilir. Friksiyon adı verilen ve ovma olarak çevrilen hafif dairesel hareketler, masajın ana yapısını oluşturur. Yağın ısıtıcı etkisi ile birleşen dairesel hareket, cildin üst tabakasının ısınmasına ve kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilde daha yoğun ve hızlı şekilde kan akışı sağlandığı için yenileyici ve canlandırıcı etkileri de vardır. Masaj süresince, vücuttaki farklı basınç ve sinir noktalarına odaklanılır. Diğer masaj uygulamalarından farklı olarak Bali masajına ayaklardan başlanır. Vücuttaki tüm sinirlerin ayak altındaki belirli bölgelerden ulaşılabilir olması, masajın ayak kısmından başlamasının sebebidir. Geleneksel santi yağı lavanta, çam, ananas ve Hindistan cevizi özleri içerir. Ancak profesyonel masörler, çoğunlukla kendi hazırladıkları yağları kullanır.

Thai Masajı

Ülkemizde ve Ankara'da masaj denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri de Thai masajıdır. Masajın ismini aldığı Tayland’ın binlerce yıllık kültüründe masaj terapilerinin oldukça büyük yeri ve önemi vardır. Germe, çekme ve esnetme gibi hareketler içeren masajın uygulandığı zemin yarı serttir. Uygulanma süresi diğer masajlara göre çok daha uzundur. ankara masaj, thai masajı Zihin ve beden sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan masajın temeli, Uzakdoğu felsefesine dayanır. Vücuttaki enerji noktalarına basınç uygulanarak akış dengesi oluşturmak, masajın ana amaçlarından biridir. Modern tıpta yapılan fizyoterapi uygulamalarının birçoğunun temeli, Thai masajına dayanır. Vücudun daha esnek ve dinç olmasına yardımcı olan masaj, eklem ve kas ağrılarının giderilmesi için de tercih edilir. Sinir ve bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcı olur, vücuttaki enerji akışını dengeler.

Spor Masajı

Klasik masajlardan oldukça farklılaşan spor masajı, sportif faaliyetlerin öncesinde ya da sonrasında tercih edilebilir. Spor yapan kişinin kramp, kas sertleşmesi, kas zedelenmesi ve lif kopması gibi sorunlar yaşamasını önler. spor masajı, ankara masaj Profesyonel ve amatör sporculara uygulanan en önemli masaj türlerinden biridir. Genel anlamda rahatlama hissi yaratmasının yanı sıra, sporcunun vücut ve kas sağlığını korumasını sağlar. Spor faaliyetleri öncesinde yapılan masaj ile sonrasında yapılan uygulamalar, amaç bakımından birbirlerinden ayrılır. Spor öncesi masajdaki temel hedef, sporcunun kaslarının ısındırılması ve vücudun spora hazır hale getirilmesidir. Spor faaliyeti sonrasında yapılan uygulamalarda ise amaç, kas dokularının korunmasını ve gerilmelerin önlenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda sinir ve kas acılarının azaltılması, yaralanmaların hızlı şekilde iyileşmesi ve kas istikrarının sağlanması için de uygulanır.

Lomi Lomi Masajı

Ankara masaj uygulamalarında Çam Termal Otel SPA&Wellness’ın öne çıkmasının sebeplerinden biri de, konuklarımıza sunduğumuz geniş masaj seçenekleri. Bu seçenekler arasında yer alan Lomi Lomi masajı, Hawai bölgesine has bir uygulamadır. ankara masaj, lomi lomi masajı Lomi Lomi kelimesi, Hawai dilinde masaj anlamına gelir. Oldukça yumuşak hareketlerle yapılan masaj uygulaması, bir veya birden çok masör tarafından gerçekleştirilebilir. Özellikle sırt ve karın bölgelerine yoğunlaşan masajda, uygulama için el ve kollar kullanılır. Bölgeye has egzotik bitki tomurcukları ve şifa verdiğine inanılan şarkıları birlikte sunan masaj, oldukça rahatlatıcı ve dinlendiricidir. Yavaş ve hafif hareketler, sıcak aromatik yağlar ve akıcı dokunuşlarla birleştirilir. Bireyin içerisindeki pozitif güçleri uyandırdığına da inanılan masajın sonunda kendinizi rahatlamış, dinlenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz.

Sıcak Taş Masajı

Dünyadaki volkanik aktivitenin sonucu olarak oluşan jeolojik taşların, ısıtılarak vücudun belirli bölgelerine uygulandığı masaj türüdür. Taşlardaki sıcaklık sayesinde, uygulamanın yapıldığı bölgede kan akışı hızlanır ve hücrelere daha çok oksijen ulaştırılır. Bunun sonucunda hücre yenilenmesi ve ciltte gençleşme etkileri görülür. sıcak taş masajı, ankara masaj Isıtılmış taşlar kullanılması sayesinde kasların yumuşamasına ve gevşemesine de yardımcı olan sıcak taş masajı, kas ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkilidir. Özellikle kronikleşmiş sırt, boyun ve eklem ağrılarına karşı düzenli olarak uygulanması önerilir. Kullanılan taşlar öncelikle su içerisinde ısıtılır ve vücutta çakra olarak da bilinen enerji noktalarına uygulanır. Jeolojik olmaları sayesinde uzun süre sıcak kalabilen bu taşlarla uygulanan masaj; kronik kas ve eklem ağrılarının iyileştirilmesinde, regl ağrılarının azaltılmasında, sinir ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde kullanılır.

Refleksoloji Masajı

Ülkemizde ayak masajı olarak da bilinen ve ayak tabanındaki sinir merkezlerine basınç uygulanması ile yapılan refleksoloji masajı, uzun süre ayakta duran kişiler için büyük rahatlama sağlar. Stres ve gerginliğin vücudumuz üzerindeki yıkıcı etkilerinden kurtulmanıza yardımcı olur. ankara masaj, bali masajı Refleksoloji masajında uygulama; ayak, bilek ve bacak bölgelerine yapılır. Masaja başlarken, belirli bölgelere farklı seviyelerde basınç uygulanır ve kişinin tepkileri ölçülür. Bu ölçüm, odaklanılması gereken sorunlu noktaların belirlenmesi için gereklidir. Kökleri Uzakdoğu’ya dayanan refleksoloji masajında uygulama bölgeleri, ayak tabanındaki sinir merkezleri arasından seçilir. Vücudumuzdaki tüm sinirler, ayak tabanından tetiklenebilmektedir. Vücuttaki farklı bölgelere ve organlara karşılık gelen belirli noktalar olduğu prensibine dayanan masaj; yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Bu refleks noktalarına uygulanan baskı, etki ettiği bölgedeki sinirleri rahatlatarak stres belirtilerinin yok edilmesine yardımcı olur. Masajın uygulanmasında el ve parmaklarla yapılan özel hareketler kullanılır. Oldukça dinlendirici ve rahatlatıcı bir uygulamadır.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council