Blog

Kış Geldiğinde Bir Termal Oteli Kesinlikle Ziyaret Etmeniz için 8 Neden

Kış Geldiğinde Bir Termal Oteli Kesinlikle Ziyaret Etmeniz için 8 Neden

doğada bir yol

Doğadaki uyarıcılardan aşırı etkilenmemiz sonucu vücudumuzun her mevsimde sorunlar yaşama riski vardır. Yazları stres atabileceğimiz bir tatil programı, deniz ve eğlence ama bir yandan da güneşle aşırı temasta oluşabilecek cilt sorunları da yok değil. Ayrıca bir sonraki izinlere kadar bakmamız gereken pek çok dosya ve ajandalar da bizleri bekliyor.

Bunlardan hemen önce kendinize vakit ayırın ve kışa dinç bir şekilde merhaba deyin!

İşte kış gelmeden bir termal oteli ziyaret etmeniz için 8 neden!

1. Termal Otel Tamamen Sizin İçin Tasarlanır

çam hotel vip teras havuz

Termal oteller iş dünyasının stresini ya da çeşitli cilt sorunlarını iyi bilir ve konuklarına bunları yatıştıracağı sözünü verir. Bu nedenledir ki termal otellerin koridorlarından çeşitli hizmetlerine kadar her şey değerli misafirlerinin rahatlaması için tasarlanır.

2. En İyi Bakım Teknikleriyle Masaj Yapılır

masaj yaptıran kadın

Sancılı bölgelerinize odaklanan, birbirinden renkli sayısız masaj türü vardır. Vücudunuzda şikayet ettiğiniz ağrılara yönelik profesyonel çalışmalardan termal otelde faydalanabilirsiniz. Usta eller ve özel bakım hizmetleriyle en güzel masajı termal otellerde tadarsınız.

3. Restaurantların Binbir Çeşidiyle Donatılır

yemek masası

Damağınıza hitap etmeyen bir restaurant ile karşılaştığınızda yapacağınız ilk iş oradan ayrılıp başka bir mekân aramaktır. Termal oteller bu açıdan konuklarına çok çeşitlilik sağlıyor. Sağlığı ön planda tutan ve organik ağırlıklı besinlerin olduğu restaurantlar, yemek yerken sohbet etmeniz üzerine tasarlananlar, yöresel tatların ön plana çıktığı restaurantlar ya da vitamin barlar gibi pek çok restaurant kültürünü termal otellerde bir arada bulabilirsiniz.

4. Toplantılarınız İçin İdeal Yerledir

toplantı odası

Diyelim ki tempolu ve işini seven birisiniz ve derhal aynı işi paylaştığınız insanlarla bir araya gelerek uzlaşmalara varmanız gerekiyor. Termal oteller şehir hayatının bu gibi gereksinimlerini de göz önüne alarak bünyesinde irili ufaklı pek çok toplantı salonu bulundurur. Gerekli teknolojik ekipman da ihmal edilmez.

5. Doğal Reçetemiz Olan Termal Suları Hizmetinize Sunar

termal havuz

Termal otellerin konuklarına sunduğu en büyük imkânlardan biri de doğal ve sıcak termal sularıdır. İçerisinde yer alan sayısız mineral ve madde vücudumuz için muhteşem bir şifa kaynağıdır. Termal sulardan alabileceklerimiz adeta sınırsızdır: Cilt problemler, kas ve eklem rahatsızlıkları, sindirim bozuklukları, kalp ve damar hastalıkları termal suların doğal formülasyonu içinde eriyip yok olur.

Bunun yanında gürültülü dış ortamdan kaçıp kendinizi kollarına bırakacağınız termal sular ruh sağlığını da iyileştirir. Ruh ve bedeniniz için en doğal tedavi yöntemi olan termal sular, termal otellerin sağlığa en çok hitap eden yapısıdır.

6. Spor Yapabileceğiniz İmkanları Sağlar

futbol sahası

Tenis kortu, futbol sahası, yürüyüşler ve hatta fitness merkezleriyle termal oteller size sporu altın tepside sunar. Böylelikle biraz hareket isteyen misafirlerin yüzü daime gülmüş olur.

7. Doğal Ortamlar ile İç İçedir

doğada sohbet eden insanlar

Termal oteller sakinliği ve yatıştırıcılığı en profesyonel şekilde size sunan işletmeler olduğundan bunun için en iyi yerin doğal ortam olduğunu düşünür. Bu nedenle termal oteller dağlık, ormanlık alanlardadır. Bu alanlar da takdir edersiniz ki insanın huzur duymamasının mümkün olmadığı yerlerdir.

8. Eşsiz Bir Deneyim Sunar

Çam Otel tesisi

Termal oteller spor, yemek, masaj, sağlık gibi bu çok çeşitli fırsat ve imkânları gereği size bir tatilde elde edemeyeceğiniz onlarca deneyim verir. Her biri ayrı bir tatil tecrübesiyle elde edilecek sayısız aktiviteleri termal oteller tümüyle kapsar.

Kapısından içeri ağrılı ve sancılı girseniz dahi termal otel programınız bittiğinde yenilenmiş ve gençleşmiş olarak evinize dönersiniz. Deneyimleriniz ise yüzünü güldüren muhteşem anılar olarak sizinle beraber gelir.

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council