Blog

Çocuklu Tatil Arayanlar En Merkezi Konum Çam Hotel'de Buluşuyor!

Çocuklu Tatil Arayanlar En Merkezi Konum Çam Hotel'de Buluşuyor!

çocukları ile kahvaltı yapan aile

Anne babaların günlük hayatını zorlayan pek çok konu var. Çocukların eğitimlerini takip etmek, gelişimlerini destekleyici aktivite bulmak ve sağlıklı bir ortamda yetişmelerini sağlayacak düzenlemeleri yapmak bunlardan sadece birkaçı. Ebeveynleri en çok zorlayan konulardan bir diğeri de, çocukları ile birlikte keyifli ve dinlendirici tatil yapabilecekleri tesisleri bulabilmek.

Çocuklu tatil ebeveynlerin kabusu haline dönüşmek zorunda değil. Tüm konuklarının konforlu ve keyifli bir tatil geçirmesi için hazırlanan tesisleri ile Çam Hotel, ailenizle birlikte kaliteli zaman geçirmenizi sağlıyor.

çam hotel, çocuklu tatilin doğru adresi

Çocuklu Tatil Neden Zor?

Çocuk sahibi olan çiftler, çocuklu tatilin ne denli zor olduğundan sıkça bahseder. Yeni evli ya da çocuksuz çiftler tarafından anlaşılması güç olan bu durum, birlikte yapılacak tatil planlarını da etkileyebiliyor.

Planlanan tatilin tüm açılardan değerlendirilmesi, tesis seçiminin çocuklara uygun olacak şekilde yapılması, gezi rotalarının ve günlük programların çocukların uyku ve yemek düzenine uygun şekilde düzenlenmesi gibi birçok konu; çocuklu tatilin zor olmasına neden oluyor. Aileleri zorlayan ilk konu, doğru bölge seçimi oluyor.

Çocukların keyif alabileceği ve enerjilerini atabilecekleri seçeneklerden yoksun olan seçimler, mutsuz ve huzursuz çocuklarla başa çıkmak zorunda kalmanıza sebep olabilir. Tatil seçimi yaparken çocukların gün içerisinde gerçekleştirebilecekleri etkinliklerin ve eğlence olanaklarının bulunduğu bölgelere yönelmeniz önemlidir. çocuklu tatil, çam otel'de çocuklar için eğlenceli bir etkinlik Çocuklu tatil programı yaparken seçilecek tesisin, çocuklar için gerekli düzenlemeleri yapmış ve güvenilir olması da gereklidir. Çam Hotel, çocuklu ailelerin tüm ihtiyaçları düşünülerek donatılmış tesisleri ve beş yıldızın hakkını veren hizmet standartları ile Ankara Kızılcahamam bölgesinde ideal tercihtir.

Gezi rotalarının ve günlük programların çocukların ihtiyaçları da göz önüne alınarak düzenlenmesi, huzurlu bir tatil için gereklidir. Gün içerisinde eğlenme ve enerji atma imkanı bulamayan çocuklar, mutsuz olabilir ve huzursuzlanabilir.

Özellikle uyku düzenine özen gösterilerek yapılacak programlar, günü iki ayrı parça halinde değerlendirmek zorunda kalmanıza neden olabilir. Öğle uykusu düzenindeki çocuklar için en sağlıklısı, uykularının bölünmeyeceği sessiz bir ortamdır. Bu nedenle aileler, öğle saatlerinde otele dönmeyi tercih edebilir.

Yemek düzeni de çocuklar için oldukça önemlidir. Yemek saatlerinin doğru takip edilmesi ve besleyici besinlere ağırlık verilmesi ile çocuklar zinde ve huzurlu olur. Usta şeflerimiz, günlük ortalama kalori ihtiyacını da hesaba katarak en taze ürünlerle menümüzü hazırlar. Bu sayede otelimizde her zaman besleyici, doyurucu ve lezzetli yemekler konuklarımıza sunulur. çocuklu tatil, çam hotel eğlence alanı

Çocuklu Tatil İçin Çam Hotel

Çam Termal Resort & Spa, ailelerin keyifle tatil yapabilmesi için gereken tüm düzenlemeleri yapan bir tesiste hizmet veriyor. Dört bir yanı çam ormanları ile kaplı olan otelde, çocuklarınızın eğlenmesi ve spor yapması için pek çok farklı seçenek bulunuyor. Otel içerisinde hizmet veren Çocuk Kulübü, ebeveynlerin gün içerisinde dinlenmesi ve eğlenmesi için ideal bir seçimdir.

Haftanın her günü 10:00 ila 20:00 saatleri arasında hizmet veren kulüpte pek çok aktivite yapılır. Çocukların öğretici aktivitelerle yalnızca eğlenmesi değil, gelişmesi de hedeflenir. Otel içerisinde yer alan ve dışarıdan erişimi bulunmayan açık oyun alanlarında salıncak, kaydırak ve tırmanma alanları gibi unsurlar bulunuyor.

Çocukların enerjilerini atmasını sağlayan bu oyun alanları, uzman gözetmenler tarafından sürekli olarak takip ediliyor. Kapalı oyun alanlarında ise top havuzu, masal evleri ve çeşitli oyuncaklar bulunuyor. Çocuk gelişimi alanında uzman olan ekibin gözetimi altındaki çocuklar, gönüllerinde eğlenebiliyor. çocuklu tatil, çam hotel'de aile için özel termal havuz Çocuklar için en önemli aktivite grubu, hayal gücünü destekleyici ve geliştirici aktivitelerdir. Çocuk Kulübü’nde dünya literatüründe önemli yeri olan masal ve hikayelerin okunmasının yanı sıra, canlandırmaları da yapılır.

Çeşitli masal kahramanlarının rolüne giren uzman ekibimiz, çocuklarımızın kendilerini birer masal kahramanı gibi hissetmelerine yardımcı olur. Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler gibi önemli masalların sahnelenmesi ile hayal gücü aktif tutulur.

Çocuklu Tatil Denildiğinde Havuz Aktiviteleri Öne Çıkıyor

Yaz aylarında açık ve kapalı havuzlarımızda da çocuklar için çeşitli aktiviteler yapılıyor. Yüzme dersleri, su topu eğlencesi ve daha pek çok farklı aktivite ile çocukların hem motor becerileri, hem de kasları geliştiriyor.

Çocuklu tatil yapan aileler, çocuklarını gün içerisinde Çocuk Kulübü’ne bırakarak termal suların keyfini çıkartabilir ya da Wellness & Spa terapilerinden yararlanabilir. Ebeveynlerin özgürce zaman geçirmesine ve dinlenmesine yardımcı olmak için sunduğumuz Çocuk Kulübü’nde, birinci önceliğimiz çocuklarımızın sağlığı ve gelişimlerinin desteklenmesidir. çocuklu tatil, çam hotel macerapark Ankara ve İç Anadolu bölgesinde bir ilk olan MaceraPark, Çam Hotel bünyesi içerisinde hizmet veriyor. Adrenalin ve macera arayan konuklarımız, onlarca farklı aktivite arasından kendilerine en uygun olanları seçerek doğa ile iç içe bir gün geçirebilirler. Özellikle 12 yaş üzeri çocukların keyifle katılabileceği bu aktiviteler sayesinde çocuklu tatil kavramı bambaşka anlamlar taşımaya başlayacak.

MaceraPark içerisinde uzman eğitimcilerimiz ve rehberlerimizle birlikte ATV turlarına katılabilir, bisiklet ya da Jeep Safari araçları ile doğanın kalbine gidebilirsiniz. Adrenalin arayan konuklarımız, dağcılık aktivitelerine ya da tırmanış etkinliklerine katılım gerçekleştirebilir. Ailenizle birlikte yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de trekkingdir.

Çam ormanları ile çevrili olan tesisimizden hareketle yapılan doğa yürüyüşleri, uzman rehberlerimiz sayesinde yalnızca spor olmaktan çıkarak bilgilendirici turlar haline dönüşür. termal otelde çocuklu tatil yapan aileİnsanların tarih boyunca ulaşmaya çalıştıkları uçma hissini yaşamak isteyen konuklarımız, Ankara’da bir ilk olan Zipline’ı deneyebilir. Çelik halatlar ile güçlendirilen mekanizma ve uluslararası standartlardaki ekipmanlar yardımıyla Kızılcahamam’ın meşhur çam ormanları üzerinde uzun bir mesafe bu hissi deneyimleyebilirsiniz.  

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council