Blog

Güzelliğiniz ve Sağlığınız İçin Termal Tatil Yapmalısınız!

Güzelliğiniz ve Sağlığınız İçin Termal Tatil Yapmalısınız!

termal havuzda bir kadın

Termal oteller konuklarına eşsiz hediyeler sunar. Bu hediyeler otelden yüzünüz gülerek ayrılırsınız. Kişisel bakımın önemli olması bireylerin termal otellere gelmelerine vesile olan önemli bir neden de olsa asıl güzellik sağlıklı ve dinç bir vücutta yatar. Bu nedenle yalnızca kırışıklık gibi problemleri çözmek için değil iyi eklemlere, sindirime ve kalbe sahip olmak için de termal otellerde bulunmalısınız!

Geçmişten günümüze yapılan yerli ve yabancı pek çok araştırma termal suların insan sağlığına sayısız faydasını kanıtlar niteliktedir. Dağlardan gelen bu doğal su, sıcaklığıyla sizi yumuşatır ve sakinleştirir. Besinlerden kolaylıkla elde edemeyeceğimiz pek çok madde de termal sularda kendiliğinden vardır. Bu mucize sudan yılda bir kez faydalanmak ömrünüzü uzatacak değişikler sağlar. O halde gelin yalnızca güzelliğiniz için değil iyi çalışan bir vücut için de termal otelleri tercih edin. İşte sizin için bütünleştirdiğimiz detaylar!

Termal Tatiller Keyfinizi ve Cildinizi Bir Arada Mutlu Eder

termal su cildi pembeleştiriyor, cildi güzel kadın

Kısa ya da uzun bir termal tatilin size olan etkilerini duyunca çok şaşıracaksınız! Öncelikle termal sular cildi temizler, besler ve düzeltir. Cildin gözenekleri açılır, insan vücuduna çok yararlı olan minerallerin ve oligo elementlerin vücuda nüfus etmeleri kolaylaşır. Termal suyun içinde hissedilen hafiflik ve rahatlık eklemlerin hareketliliğini kolaylaştırır, kan dolaşımı hızlanır, gerilmeler ve spazmlar çözülür.

Vücuttan su ve toksin atılır, ödemler ve varisler iyileşir. Özetle bir termal tatil; kan dolaşım sorunları, adale ve eklem ağrıları, bel ve boyun ağrıları, yorgunluk, depresyon, migren, romatizma, ameliyat sonrası hareket kısıtlamaları ve ağrıları, cilt problemlerine (sedef hastalığı, akne vb.) doğal bir reçete kıvamındadır.

Çeşitli Spor Faaliyetleri Sayesinde İstediğiniz Kadar Efor Sarf Edebilirsiniz

ankara tenis sahası, ankarada tenis oynanacak yerler, tenis kortu, çam otel tenis sahası

Termal tatilin vücuda sağladığı tüm faydalar ve bunun yanında ruhsal iyileşmeler de dâhil sonrasında şu soruyu sordurtabilir: ‘’Peki başka ne yapabilirim?’’ Yanıt ise çok kolay: Spor!

Trambolin, futbol, tenis, yürüyüş, tırmanış gibi çok farklı taleplere bir arada yanıt verebilen termal oteller sayesinde vücudunuzu spor yaparak yorabilirsiniz. Ne de olsa suyun dinlendirici özelliğini tekrar deneyimlemeniz mümkün!

Bu çeşitli spor aktiviteleri yönlendirme gerektirdiği takdirde uzman ve eğitmenler aracılığıyla da yapılabilir. Böylece termal tatilden önce yaptığınız bir spor ritüeli varsa burada da devam ettirebilir ve kişisel formda kalma planınızı yürütmeye devam edebilirsiniz.

Fiziksel Rahatsızlıklar Profesyonel Ellerdedir

termal kaplıcalar, termal suyun faydaları, fizik tedavi ve termal kaplıcalar

Şimdi artık biliyoruz ki bir termal tatil sizin doğal ortamla baş başa kalmanızı, huzurlu bir zaman geçirmenizi ve ruhunuzun da şifalanmasını sağlar. Peki ama bu gibi hizmetlerin ayrıntıları neleri kapsar? Sağlığınızı iyileştirecek olan şeyler hangi özel hizmet ve bakım teknikleridir?

Termal oteller, SPA deneyimini unutulmaz kılmak isteyenler için özel arıtma ve gençleştirme seansları sunan farklı fonksiyonlara sahiptir. Sayısız masaj ve tedavi alternatifi arasından seçim yaparak kendinizi yenileyebilirsiniz. Otel işletmesi, termal otelde harcayacağınız süreyi en iyi şekilde değerlendirebilmeniz amacıyla sizin için en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olur. Termal bir tatil gerçekten iddialıdır: Duygusal problemlerinizi ya da fiziksel ağrılarınızı saatler içinde hafifletmenin ve günler sonra da ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu söyler.

Yeme İçmede de Sağlıktan Taviz Verilmez

çam hotel restoran

Termal oteller, bünyelerinden barındırdığı çeşitli yeme içme alanlarıyla size çok çeşit sunar. Vitamin bar bunların en popüler örnekleri arasındadır. Alkolsüz ve organik meyvelerden elden edilen içecekler sizin kahvaltı ya da diğer öğün yemeklerinizin lezzetine lezzet katabilir. Sağlığın ön plana çıktığı ve emin ellerde olduğunuz diğer restaurantlarıyla da termal  bir tatil yapmak sağlığınıza önem verdiğinizin bir göstergesidir!

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council