Blog

Sevgililer Günü için Unutulmayacak Hediye Fikirleri

Sevgililer Günü için Unutulmayacak Hediye Fikirleri

sevgililer günü için kırmızı ve beyaz kutularda romantik hediyeler

14 Şubat Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte “sevgiliye ne hediye alınır” sorusu oldukça merak ediliyor. Ancak önemli olan eşinizin kendisini özel hissedeceği ve yıllar geçse de unutamayacağı bir hediye almaktır. Peki Sevgililer Günü'ne anlam katacak ve unutulmayacak hediye fikirleri nelerdir?

Çam Otel olarak bu yazımızda Sevgililer Günü'nde eşinize alabileceğiniz unutulmayacak hediye fikirlerini inceliyor olacağız. O halde gelin aşkınızı en güzel şekilde gösterecek, unutulmayacak hediye fikirleri nelerdir birlikte bakalım!

En Romantik ve Unutulmayacak Hediye Fikirleri

Sevgililer Günü'nde eşinize alabileceğiniz çok fazla hediye alternatifi bulunur. Fakat hediye seçimi yaparken detaylı bir şekilde düşünmelisiniz. Bu noktada tercih edeceğiniz hediye, romantik ve eşinize özel olmalıdır. Böylece yıllar geçse dahi unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz.

İşte Sevgililer Günü’nde eşinize alabileceğiniz en romantik ve unutulmayacak hediye fikirleri

1. İlk Aldığınız Hediyeyi Hatırlayın

sevgililer gününde eşine hediye veren yaşlı adam

Eşinize aldığınız ilk hediyeyi hatırlıyor musunuz? Kim bilir o hediyeyi verirken neler hissettiniz! Sevgililer Günü’nü daha anlamlı kılmak için eşinize aldığınız ilk hediyeyi tekrar satın alabilirsiniz. Bunun için ilk buluştuğunuz yere gidebilir ve o gün giydiğiniz kıyafetleri giyebilirsiniz. Böylece aşkınızın ilk günkü heyecanını yaşayabilir ve her zaman akıllarda kalacak bir hediye verebilirsiniz.

2. Kişiye Özel Hediyeler Tercih Edin

Kişiye özel hediyeler, unutulmayacak hediye fikirleri arasında en çok dikkat çeken ürünlerdir. Sıradan bir objeyi, isim veya bir fotoğraf ile kişiye özel hale getiren hediyeler sayesinde eşinizi oldukça mutlu edebilirsiniz. Kişiye özel hediyeler arasında en çok tercih edilenler ise üzerinde isim yazan aksesuarlar, dekoratif objeler, kupa ve bardaklardan oluşur.

Sevgililer Günü’ne uygun kişisel hediyelere baktığımızda ise birlikte fotoğrafınızın basılı olduğu kalp şeklinde bir kırlent tercih edebilirsiniz. Ya da 3 boyutlu aşk lambası ile evinizde romantik bir ambiyans yaratabilirsiniz. Bunun için eşiniz ile birlikte olan bir fotoğrafınızı kullanabilir ve 3 boyutlu aşk lambasında sergileyebilirsiniz. Böylece aşk gününe yakışan, şık bir hediye verebilirsiniz.

3. Aşk Kutusu Hazırlayın

sevgiliye özel hediye kutusu

Aşk kutusu nedir, diye merak ediyor olabilirsiniz. Aslında aşk kutusu, eşinize aşkınızı gösterebileceğiniz muhteşem bir hediye fikri diyebiliriz. Aşk kutusunu hazırlamak için farklı birçok obje tercih edebilirsiniz. Ancak bu objelerin hem romantik hem de anlamlı olmasına önem vermenizi tavsiye ederiz. Örneğin, aşk kutusu içerisine eşiniz ile birlikte fotoğraflarınızı yerleştirebilirsiniz. Ayrıca birbirinden lezzetli çikolatalar ekleyebilir ve dekoratif objeler ile kutuyu süsleyebilirsiniz. 

4. Eşinizin Tablosunu Yaptırın

Unutulmayacak hediye fikirleri denince akıllara gelen bir diğer hediye de eşinizin tablosunu yaptırmaktır. Özellikle eşinize ait bir fotoğrafı, yağlı boya tablosuna dönüştürebilir ve evinizin bir köşesine asabilirsiniz. Bu sayede eşiniz için mükemmel bir Sevgililer Günü hediyesi vermiş olursunuz.

5. Fotoğraflarınızı Film Haline Getirin

bilgisayara bakan romantik yaşlı çift

Birlikteliğinizin ilk anından itibaren çektiğiniz bütün fotoğrafları bir film haline getirebilirsiniz. Bunun için dijital programlardan yardım alabilir ve mükemmel bir hediye ortaya çıkarabilirsiniz. Böylece Sevgililer Günü’nü daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz. 

6. Onun için Bir İyilik Yapın

Unutulmayacak hediye fikirlerinin illa somut bir ürün olmasına gerek yok. Bu doğrultuda, eşiniz adına bir iyilik yapmayı düşünebilirsiniz. Örneğin doğaya bir fidan dikebilir ya da derneklere yardımda bulunabilirsiniz. Bağış yaptığınız sertifikayı ise bir zarfın içerisine koyabilir ve yanına küçük bir not yazarak son derece değerli hale getirebilirsiniz. Bu sayede eşinize, asla unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. 

7. Yıldız Satın Alın

Eğer eşiniz, gökyüzüne ve yıldızlara meraklıysa onun için bir yıldız satın alabilirsiniz. Aslında yıldız satın almakla kastedilen, gökyüzündeki bir yıldıza isim vermektir. NASA onaylı bu hediye ile istediğiniz herhangi yıldıza, eşinizin ismini vererek son derece orijinal bir hediye vermeyi düşünebilirsiniz.

Üstelik isim verdiğiniz yıldızı, istediğiniz zaman izleyebilir ve gökyüzündeki durumunu öğrenebilirsiniz. Böylece eşinize olan aşkınızı gökyüzüne kadar çıkarabilir, onun için unutulmayacak bir hediye verebilirsiniz.

Bonus: Lüks Otelde Bir Gün Hediye Edin!

lüks jakuzide termal su

Lüks bir otelde muhteşem bir güne kim hayır diyebilir ki! Tam da bu nedenle Sevgililer Günü için eşinize, lüks bir otelde konaklama hediye edebilirsiniz. Otelde konakladığınız süre içerisinde ise eşiniz ile birlikte romantik anlar geçirebilir ve lüksün keyfini çıkarabilirsiniz. Bu noktada kış mevsimini en güzel şekilde yaşayacağınız kar manzaralı bir otel tercih ederek eşinize, unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. 

Üstelik otelin size sunduğu pek çok hizmetten de yararlanabilirsiniz. Bu doğrultuda kusursuz hizmeti ile 5 yıldızlı otel konforu sunan Çam Otel’de kolay bir şekilde rezervasyon yapabilir, hem romantik hem de sağlık dolu bir hediye verebilirsiniz.

Özellikle çiftelere yönelik özel bir alan olan Kule Tower VIP Teras farkı ile termal su deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Son derece özel ve mahrem bir bölge olan VIP alanda geçirdiğiniz zaman içerisinde otelin vitamin barından ve restaurantından da siparişler verebilirsiniz. Böylece eşiniz ile birlikte son derece keyifli ve romantik anlar yaşayabilirsiniz. 

Kule Tower VIP Teras hakkında daha detaylı bilgi için Çam Otel'in Muhteşem VIP Terasından Gözlerinizi Alamayacaksınız başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. 

Ayrıca Çam Otel’in sunduğu SPA ve masaj hizmetlerinden de yararlanabilir ve Sevgililer Günü’nü eşiniz ile birlikte vakit geçirmek için fırsata çevirebilirsiniz. Bunun için birbirinden farklı masaj türleri arasından dilediğinizi tercih edebilir ve eşsiz bir Sevgililer Günü yaşayabilirsiniz.

Bu yazımızda, sizlere ilham olması için Sevgililer Günü’ne özel unutulmayacak hediye fikirlerine yer verdik. Aslında birbirinden romantik hediyeler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan nokta, eşinizin unutamayacağı bir hediye vermek olacaktır. Ek olarak, Sevgililer Günü’nü çok daha anlamlı kılmak için eşinize özel sürpriz aktiviteler de planlayabilirsiniz. 

Klinik Hotel - Çevreye Duyarlı Tesis - U.S Green Building Council